Naczynia szyjne czy sprawy laryngologiczne?

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
izabela
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2019, o 19:40

Naczynia szyjne czy sprawy laryngologiczne?

Post autor: izabela »

Witam
Od kilku miesięcy mam bóle szyi po lewej stronie-rozpieranie, ucisk przy skrętach głowy, gula w gardle czy ścianie gardła, dziwne odczucia przy przełykaniu, wrażenie totalnego wysuszenia gardła po lewej stronie, ból promieniuje w górę pod żuchwę (wrażenie rozpierania, palenia) do kąta żuchwy, wrażenie bolesnych zębów.
Kilka lat temu miałam tomografię szyi (podobne bóle)-w opisie bez zmian, ale zamieszczam zdjęcie w załączniku, proszę o informację czy to co na zdjęciu oznaczyłam strzałką jest naczyniem : tętnica szyjna, żyła ?? To coś nie było opisane w opisie. Wydaje mi się, że cokolwiek to jest, jest większe po stronie lewej i powoduje poszerzenie szyi. Czy to może powodować moje dolegliwości, bolesność, rozpieranie? Ostatnio miałam wykonane usg doppler tętnic szyi i zdiagnozowano podejrzenie istotnego zwężenia tętnicy szyjnej lewej na tle nie miażdżycowym. Załączyłam wyniki. Czy kwestie naczyń mogą powodować u mnie takie dolegliwości bólowe aż do żuchwy ??
Byłam też u laryngologa, który stwierdził że lewy migdał jest brzydki i należałoby je usunąć. Mówił też o jakiejś tobieli za migdałem, ale ja nie widzę istotnych zmian w tym miejscu, migdały zawsze miałam brzydkie. Ból na szyi jest jednak również w miejscu odpowiadającym umiejscowieniu tego migdałka. Miałam usg szyi- wszystko w normie, brak patologii.
Od czego może boleć mnie szyja po lewej stronie, sprawy laryngologiczne czy mogą być to naczynia szyjne ?
IZA 47 LAT
Załączniki
zdjęcie z tomografii szyi
zdjęcie z tomografii szyi
usg tętnicy
usg tętnicy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post