Zatykająca się lewa dziurka nosa, spuchnieta małżowina

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
ponte
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2019, o 17:26

Zatykająca się lewa dziurka nosa, spuchnieta małżowina

Post autor: ponte »

Witam. Mam problem już od 4-5 lat. Zatyka się mi jedna dziurka w nosie, czuje ucisk. W 90% przypadków zawsze jest to lewa dziurka. Patrząc do lustra, świecąc do nosa porównując podczas zatkania jedną dziurkę z drugą wyraźnie widać, że tak jakby spuchnięta była małżowina. Zatyka się mi przeważnie podczas zmiany temperatur, tzn po przyjściu z pola do domu, po zjedzeniu posiłku, i Trwa to cały rok. Lepiej jest mi w chłodnych pomieszczeniach niż w słońcu. Podczas leżenia, muszę leżeć na prawym boku by lewa dziurka była u góry, wtedy się mi odetka a druga się nie zatka. Byłem już u mnóstwa lekarzy, państwowo jak i na kasę chorych i nic. Miałem robione badania alergiczne ze skóry, nie wyszło uczulenie, tomograf zatok wykazał że zatoki ok, jak i lekarze ze zdjęć tych stwierdzili, że nie mam przerostu małżowin nosowych.. Tylko robiąc te tomografie komputerowa miałem akurat te dziurkę odetkaną. Wcześniej miałem również prostowaną przegrodę nosową jednak bez poprawy. Stosowałem mnóstwo leków i nic, jedynym lekiem, który od razu mi odetka te dziurkę jest otrivin, jednak nie stosuje go bo lekarze odradzali.. Mógłby ktoś coś co kwiek z tego wywnioskować i pomóc mi? Z góry dziękuje pozdrawiam.
Skalowski59
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2019, o 09:02

Re: Zatykająca się lewa dziurka nosa, spuchnieta małżowina

Post autor: Skalowski59 »

Ja mam bardzo podobnie, tylko, że ja u mnie jest to spowodowane zwężoną przegrodą nosową. Kiedy byłem dzieckiem polecano, abym poszedł na zabieg, ale nie zdecydowałem się. Nie przeszkadza mi to aż tak, bo pod ręką zawsze mam krople do nosa -xylometazolin (rozcieńczam z wodą - jest uzależniający!)
Blondi3324
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2019, o 14:29

Re: Zatykająca się lewa dziurka nosa, spuchnieta małżowina

Post autor: Blondi3324 »

Po prostu potrzebujesz zabiegu- koagulacji małżowiny nosowej. Trwa jakieś 5-10 min w znieczuleniu miejscowym. Nie trafiłeś jeszcze na dobrego lekarza po prostu :) miałam zabieg, nic strasznego, jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dostać kontakt do dobrego laryngologa napisz.
ponte
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2019, o 17:26

Re: Zatykająca się lewa dziurka nosa, spuchnieta małżowina

Post autor: ponte »

Jeden prywatny laryngolog z Krakowa stwierdził że nie mam żadnego stanu zapalnego, popatrzył na wyniki i zdjęcia, to jedyne co powiedział to że można spróbować zabiegu na małżowiny nosowe chyba jakiegoś wysuszana radiowego czy jakoś tak. Na stronie u nich nazywa się to "Plastyka muszli nosowych przy użyciu RF"
Było to rok temu nie zdecydowałem się, bo lekarka powiedziała, że nie jest wstanie mi powiedzieć czy mi to pomoże.
W jakiej części Polski mogłabyś polecić dobrego laryngologa co mógłby wykonać ten zabieg?
Z góry dziękuje Pozdrawiam
Blondi3324
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2019, o 14:29

Re: Zatykająca się lewa dziurka nosa, spuchnieta małżowina

Post autor: Blondi3324 »

Przyjmuje on w Warszawie, Lublinie i Kraśniku :) najlepiej na Lublin mniej zapłacisz :) [mod] :) też byłam w ciężkim stanie, chodziłam po lekarzach nie wiedzieli jak pomoc więc wiem co czujesz,ale możesz zaufać temu lekarzowi, poprawa będzie na pewno. Jeśli chodzi o kwestie finansowe też ma super ceny :) więcej informacji na email, jeśli chcesz kontakt konkretnie do niego też mogę pomóc, skończy się twoja męka wreszcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post