Dwukolorowe oko, nadzwroczność, okulary konieczne?

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
radoslaw
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:11

Dwukolorowe oko, nadzwroczność, okulary konieczne?

Post autor: radoslaw » 5 sty 2016, o 11:18

WITAM.Mój 2,5 roczny synek ma dwukolorowe oko.Pediatra wysłała nas do okulisty bo pod tym może kryć się jakaś choroba.Po wizycie u okulisty nic się nie dowiedzieliśmy.Lekarz zapisała krople do oczu ATROPINA 0,5mg,kazała brać przez 10 dni przed wizytą po 1 kropli do każdego oka 1 raz dziennie.Po kolejnej wizycie,badaniu komputerowym okazało się że syn ma nadwzroczność.Według okulisty u dzieci w tym wieku to normalne,z czasem sama zanika.Okulista zapisał okulary L+1,P+1,syn ma je nosić tylko do zabawy z bliska,może rok czasu.Wydaje mi się że będzie je traktował jak zabawkę skoro nie ma nosić ich ciągle.Czy te okulary są konieczne,czy takie ściąganie i ubieranie nie popsuje wzroku?

dimedicus

Re: Dwukolorowe oko, nadzwroczność, okulary konieczne?

Post autor: dimedicus » 5 sty 2016, o 12:08

Dwu kolorowość oczu(heterochromia),jest spotykana i nie wymaga leczenia,nie jest to żaden stan chorobowy,po prostu taka uroda wynikając z wad wrodzonych.
Co do nadwzroczność,w tym wieku dzieci mają jeszcze bardzo elastyczne soczewki,więc wdrożenie okularów korekcyjnych,jest jak najbardziej na miejscu,tu nie jest duża więc nie wymaga stałego noszenia okularów i dobrze kiedy dziecko stosuje je jako zabawę co łatwiej dziecku przyjmować noszenie,wiele dzieci nie lubi nosić i wymaga to wiele zachodu aby dziecko przekonać do tego.Tak że proszę się nie obawiać i stosować się do zaleceń okulisty.

radoslaw
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:11

Re: Dwukolorowe oko, nadzwroczność, okulary konieczne?

Post autor: radoslaw » 5 sty 2016, o 13:26

Dobrze.Gdyby pediatra nic nie powiedział nie byłoby sprawy.Co się stanie jeżeli zrezygnujemy z okularów,czy synkowi się pogorszy?

dimedicus

Re: Dwukolorowe oko, nadzwroczność, okulary konieczne?

Post autor: dimedicus » 5 sty 2016, o 20:09

U takich maluchów naturalna jest nadwzroczność fizjologiczna,która zasadniczo nie wymaga leczenia o czym wspomniałem wyżej

carboczar

Re: Dwukolorowe oko, nadzwroczność, okulary konieczne?

Post autor: carboczar » 6 sty 2016, o 14:19

tu decyduje lekarz prowadzący który może ocenić w pełnym badaniu czy jest potrzeba( niestety nie mamy takich możliwości) jeśli nie ma jakiś przeciw wskazań uważam że wystarczy co pół roku kontrola i jak będzie potrzeba można będzie wprowadzić okulary korekcyjne.Z wiekiem ta nadwzroczność powinna ustąpić samoczynnie.

Praktyk
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 11:01

Cyklopentolat = nowocześniejsza atropina

Post autor: Praktyk » 8 kwie 2019, o 11:10

radoslaw pisze:
5 sty 2016, o 11:18
Po wizycie u okulisty nic się nie dowiedzieliśmy.Lekarz zapisała krople do oczu ATROPINA 0,5mg,kazała brać przez 10 dni przed wizytą po 1 kropli do każdego oka 1 raz dziennie.
Gdyby chciał Pan w przyszłości uniknąć długotrwałego stosowania atropiny to proponowałbym zdobyć dla dziecka 0,5% cyclopentolat i wtedy wystarczyłoby tylko jedno zakroplenie do obu oczu.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post