Hemoroidy - jak nazywa się zabieg?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
poczatkujacy1
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2019, o 13:51

Hemoroidy - jak nazywa się zabieg?

Post autor: poczatkujacy1 »

Dzień dobry,

od jakiegoś czasu borykam się z hemoroidami. Na szczęscie po zmianie diety sporo się poprawiło, krwawienie jest bardzo rzadkie (kilka razy w roku), nie ma dużych stanów zapalnych. Ale pamiętam, że ponad 2 lata temu podczas wizyty u proktologa Pani Doktor powiedziała, że można zrobić zabieg w celu "oczyszczenia" okolic odbytu. Musze powiedzieć, że rzeczywiście trochę mi to przeszkadza, czasami powoduje dyskomfort. Czuję, że wokół odbytu coś jest, ale nie są to jakby hemoroidy w stanie zapalnym, nic nie boli. Coś raczej w stylu pozostałości, okolice odbytu nie wyglądają też zbyt estetycznie. Nie zapamiętałem nazwy zabiegu, zrozumiałem, że byłoby to jakieś nacinanie/przecinanie, w każdym razie nic wielkiego ani inwazyjnego.

Czy mógłbym prosić o wskazówki jak ten zabieg mógł się nazywać i na czym polega?
kurasia
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 27 mar 2019, o 06:14

Re: Hemoroidy - jak nazywa się zabieg?

Post autor: kurasia »

Witam,

Generalnie to w kwestii hemoroidów jest kilka opcji w zależności od stanu ale to musiałby stwierdzić lekarz. Ja też zmagałam się z hemoroidami przez jakiś czas i końcu ostatecznie trafiłam do centrum medycznego[mod]. W moim przypadku było to usunięcie hemoroidów jednak wiem, że oni zajmują się też skleroterapią hemoroidów no i ogólnie je leczą. A może to po prostu zmiany odbytu po hemoroidach. Polecam to miejsce i życzę wyleczenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post