Wpływ kokainy na ludzki organizm ?.

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
zpawel98
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2019, o 13:05

Wpływ kokainy na ludzki organizm ?.

Post autor: zpawel98 »

Witam, Chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie jak kokaina wpływa na ludzki mózg, organizm i serce, zależy mi na odpowiedzi od psychiatry, kardiologa i neurologa, oczywiście lekarzy mających inne specjalizacje, również bardzo chętnie przeczytam odpowiedzi. Miałem sposobność rozmawiać o tym wczoraj z osobą, która twierdzi, że kokaina nie ma złego wpływu na ludzki mózg, zacytowałem Panią mgr. M,, która wypowiedziała się i dosyć fajnie opisała wpływ kokainy na ludzki organizm, niemniej inna osoba wysunęła kolejną tezę, a mianowicie, cyt. "Napisałeś, że Dla serca przyjmowanie kokainy oznacza ogromny wysiłek, porównywalny do zmęczenia sportowca tuż po zakończeniu czterogodzinnego biegu. Narkotyk obciąża je tak, że tempo jego uderzeń może się zwiększyć nawet o 100%.

Coś tutaj mi nie pasuje - otóż uderzenie serca to ok 70 uderzeń na min dla kogoś co nic nie trenuje, biegacz średnio zaawansowany taki jak ja ma tętno poniżej 60 - natomiast podczas biegu łagodnego mam tętno 140 ( 100% więcej) więc pytam sie co to za wysiłek serca - dopiero podczas finiszu wzrasta do 180 czyli 200% - wniosek - koka na mnie nie działa tak jak mocny bieg.
Coś te autorytety mało znają życie." z tej odpowiedzi przynajmniej ja wywnioskowałem, że twierdzi on, że kokaina u zawodowego sportowca nie będzie uszkadzać w aż tak dużym stopniu serca, a przynajmniej, nie przez zwiększony rytm serca. Oczywiście prosiłbym o odpowiedzi w języku bardziej popularnonaukowym, gdyż moje zrozumienie slangu środowiska lekarskiego będzie na poziomie takim, jak chomik rozumie matematykę, oraz chętnie przeczytałbym oficjalne wyniki badań, gdzie badano jaki wpływ ma kokaina na ludzki organizm, nie wiem gdzie konkretnej mogę znaleźć takie oficjalne wyniki badań w internecie. Oczywiście chciałbym również wiedzieć, jakie konkretnie reakcje zachodzą, niemniej powinienem o tym już przeczytać w wynikach badań, ale mogą Państwo również o tym powiedzieć, ponieważ również z przyjemnością o tym poczytam. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post