Rehabilitacja dyskopatii odcinka lędźwiowego

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Artur334
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2019, o 19:16

Rehabilitacja dyskopatii odcinka lędźwiowego

Post autor: Artur334 »

Witam, posiadam dyskopatię zdefiniowaną następująco w badaniu rezonansu: Dyskopatia L4-L5 z modelowaniem korzenia prawego nerwu L5. W praktyce często boli mnie kręgosłup lędźwiowy po lewej stronie, rzuca się to na całą moją sylwetkę i postawę. Ortopeda zalecił mi ćwiczenia izometryczne McKenziego + pływanie kraulem na plecach 2 razy w tygodniu. Jakiś czas temu uprawiałem również jogę i zauważyłem, że pod jej wpływem ból zmniejszał się albo zupełnie ustępował. Nie ukrywam że pływanie kraulem wydaje mi się nudne, natomiast jogę bardzo lubię. Czy według was joga może być alternatywą w leczeniu takich urazów? (oczywiście w szkole, pod okiem trenera)
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Rehabilitacja dyskopatii odcinka lędźwiowego

Post autor: CentrumSynergiaCH »

witam, absolutnie nie. Nie zgadzam się z tym żeby rekreacja ruchowa miała stać na równi z rehabilitacją. Czy trenerzy/ istruktorzy jogi są po studiach medycznych ... CZy taka osoba ma jakiekolwiek pojęcie o dolegliwościa korzeniowych odc lędzwiowego? Totalna hipokryzja lekarza. PLan dla pacjenta powinien wygladać tak:
1. konsultacja lekarska - dgn medyczna (struktura anatomiczna która jest źródłem bólu)
2. Wysłanie na rehabilitacja
3. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad, bada i potwierdza bądź nie podejrzenie lekarskie - plusem dla pacjenta jest to że fizjoterapeuta bada pod kątem funkcjonalnym.
4. praca z fizjoterapeutą owocuje w zadanie domowe które pacjent realizuje w domu
5 jeżeli ból ustał - dobranie odpowiednich aktywności fizycznych dla aktualnego stanu zdrowia.

powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post