Łzawiące oczy, przyczyna, leczenie

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Zelnera
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2017, o 17:38

Łzawiące oczy, przyczyna, leczenie

Post autor: Zelnera »

Ciągle myślałam, że dzieje się to od słońca, jak wychodziłam w letnie dni bardzo łzawiły mi oczy. Niestety to nie minęło. Teraz w zimowe dni jest to samo. W domu raczej nie mam takich dolegliwości, no może czasami, ale rzadko. Najgorzej jest na dworze, ale przyznam, że nie dzieje się tak codziennie. Co mogę zrobić, aby sobie z tym mankamentem poradzić?
carboczar

Re: Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Post autor: carboczar »

Najprawdopodobniej jest to tzw zespół suchego oka.
Można zakupić krople do oka w aptece bez recepty.
gość00
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2017, o 17:47

Re: Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Post autor: gość00 »

Najpewniej to albo alergia albo popularny zespół suchego oka. Na obydwa powinny pomóc dobre krople do oczu i okłady z herbaty albo rumianku. Ja od dziecka jestem uzależniona od kropli do oczu, aktualnie używam hialeye 0,2% i jestem bardzo zadowolona, bez wyjątkowo mocnych objawów powinny się sprawdzić. Jeśli to uczulenie a nie masz innych objawów nie musisz iść do lekarza chyba, że bardzo cię to martwi. Co do zso warto zawsze wychodzić z domu z okularami przeciwsłonecznymi na nosie, przyciemniać wyświetlacz i pomóc sobie trochę dietą. Bardzo zdrowe dla oczu są czarne jagody (suszone też), marchewka, orzechy i ryby ;)
AshleyS

Re: Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Post autor: AshleyS »

Przyczyną łzawiących oczu może być alergia ;). Polecam udać się do okulisty.
mam98
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:24

Re: Łzawiące oczy, jak może być przyczyna? jak to się leczy?

Post autor: mam98 »

Przyczyn łzawiących oczu może być wiele, można zapytać w aptece o krople ale najlepiej byłoby skonsultować to z okulistą.
fiftusiek
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2017, o 14:31

Re: Łzawiące oczy, przyczyna, leczenie

Post autor: fiftusiek »

Może po prostu brakuje Ci witamin i minerałów które odpowiadają za prawidłowe widzenie i kondycję oczów. bardzo fajnym suplementem jest Lutezan dostępny w każdej aptece bez recepty. Ja zażywam go już od pół roku i zauważyłam znaczną poprawę.
Marek J
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2019, o 10:45

Re: Łzawiące oczy, przyczyna, leczenie

Post autor: Marek J »

Wydaje mi się, że konsultacja z okulistą jest wręcz wskazana. Radzenie sobie z takimi problemami na własną ręke nic nie wnosi. Byłem na kontroli w [mod] i dowiedziałem się że owszem mogę codziennie zakrapiać oczy, ale nigdy nie można lekceważyć tego typu problemów i właśnie okazało się że miałem alergię. Straszna strawa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post