Serce i silownia

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
klemendwadwa
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 5 lis 2016, o 13:30

Serce i silownia

Post autor: klemendwadwa »

Dzień dobry,

Jestem chłopakiem w wieku 26 lat, waze 73 kg, przy wzroscie 175cm.
Otóż chciałbym poćwiczyć na silowni, ale podczas wysilku moje tetno wynosi 180-190 uderzen. Kiedys kardiolog powiedzial mi, że przy 190- 200 mozna juz zawalu dostac.
W ciagu dnia, zaraz po przebudzeniu moje teno wynosi 55-63 uderzenia, a w ciagu dnia w spoczynku 65-80. Zależy jak długo odpoczywam. W normalnym chodzie i pracy, bez wekiszego wysilku 80- 110. Zależy co i w jakim tepie robie. Nie uprawiałem wczesniej zadnego sportu. KOndycje napewno mam słabą i możliwe, że w tym tkwi problem. Jednak wolę zapytać, aby nie obudzić się w najlepszym przypadku w szpitalu. Mniej intensywniej ćwiczyć się nie da.

Robiłem badania u kardiologa i wyszlo:
EKG 24h cholter 11 pobudzen dodatkowych, 1 czestoskurz nadkomorowy składający sie z kilku pobudzeń, 46 tachykardi zatokowych ( max ok190 uderzen) i 4 bradykardie.

Tachykardia podczas wysilku( bieg) 193, a bradykardie podczas snu. wszystkie pobudzenia nadkomorowe.

Tes wysilkowy gdzie lekarz skrecil mnie do 171 uderzen, wyszedl ujemny bez stenokardi.

W echo serca wszystko ok oprócz lagodnej niedomykalnosci zastawki dwudzielnej i trojdzielnej> Niby wady kosmetyczne. Po tym stwierdzil, żę serce mam zdrowe i moge normalnie zyc. Tylko unikac kofeiny, alkoholu, narkotyków i papierosów. Taka moja uroda, żę mam wysokie tetno.
Leków żądnych nie dostałem.
Jestem też osobą bardzo nerwową( wymyslanie sobie chorób i ciagle zamartwianie się) sądze, ze szaleństw z sercem dobawiłem się też od tego.
Czy mogę ćwiczyć i czy nie zagrozi to mojmu zyciu?

Pozdrawiam, Damian.
Marek J
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2019, o 10:45

Re: Serce i silownia

Post autor: Marek J »

Nie wiem czy akurat to pytanie jest odpowiednie na forum :D W każdym razie polecam udac się do kardiologa i wypytaniem go o wszystko. Kolejna wizyta na pewno nie zaszkodzi, mój znajomy miał podobny problem i wysłałem go do [mod] i go przebadali pod kątem właśnie ćwiczeń i wysiłkowi fizycznemu. Polecam też się udac na coś takiego. :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post