Noszenie okularów przeciwsłonecznych szkodzi czy pomaga?

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
masseur
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2019, o 15:56

Noszenie okularów przeciwsłonecznych szkodzi czy pomaga?

Post autor: masseur »

Cześć. Mam pytanie. Czy noszenie okularów przeciwsłonecznych wpływa pozytywnie, negatywnie, czy neutralnie nasze zdrowie? Słyszałem wiele skrajnych opinii na ten temat. Jedni mówią, że powinno się nosić takie okulary na słońcu, inni mówią, że zwykłe okulary mogą tylko zaszkodzić i powinno się nosić tylko takie z filtrem UV, jeszcze inni mówią, że nie powinno się w ogóle ich nosić i lepiej założyć sobie czapkę z daszkiem itd. Dlatego postanowiłem, że sam o to zapytam i podyskutuję. Proszę o odpowiedzi oparte jakimiś dowodami/badaniami, najlepiej jeszcze z odnośnikiem do źródeł. :)
Temat otworzyłem w dziale "okulistyka", ale chciałbym w miarę możliwości dowiedzieć się jaki okulary przeciwsłoneczne mają wpływ też na pozostałe elementy naszego ciała. 8-)
Wrzawka
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2019, o 00:45

Re: Noszenie okularów przeciwsłonecznych szkodzi czy pomaga?

Post autor: Wrzawka »

Sprawa wydaje się dosyć prosta. Te okulary po prostu mają działać przeciw słońcu więc wszystko ok. Gorzej jakbyś chodził w nich cały czas. Z tego co mówili mi w [mod] czyli u mojego okulisty, sprawa wygląda troche inaczej jeśli masz wadę wzroku i wtedy dobrze jest kupić sobie albo nakładki przeciwsłoneczne na okulary albo po prostu okulary korekcyjne przeciwsłoneczne :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post