Interpretacja wyniku gastroskopi i biopsji

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Arek Elblag
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2019, o 20:24

Interpretacja wyniku gastroskopi i biopsji

Post autor: Arek Elblag »

Dzień dobry prosił bym bardzo o pomoc w interpretacji wyników gastroskopi i biopsji.Cała sprawa zaczęła się w styczniu zrobiło mi się coś w gardle i nie mógłem za bardzo jeść.Gdy już jadłem to mnie bolało i zaraz przestawałem .Dostalem od rodzinnej skierowanie do szpitala tam wykonano gaskostropie I wyszedł wald wartowniczy wpustu i infekcja H.pyroli. Dostałem polprazol i 2 antybiotyki.Mogl już jest Ale zaraz po jedzeniu bolało mnie nadbrzusze miałem takie puste odbijania, zgage.W kwietniu byłem u gastrologa (tak jak kazali w szpitalu ) dał emanere 40 raz dziennie przed jedzeniem i kazał pić ulgastran jak będzie boleć ( te mleczko pomagało gdy podczas bólu wziąłem to za jakiś czas przechodzilo).W czerwcu lekarz dał skierowanie na gaskostropie z biopsja i wyszedł taki wynik Badanie wykonano w znieczuleniu miejscowym.Endoskop wprowadzono bez trudności.Przelyk bez zmian linia Z w poziomie szczytów faldow zoladkowych i wciecia rozworu przełykowego przepony z pojedynczą nadzerka i faldem strażnikiem od ściany przedniej (pobrano wycinki ) wpust zamknięty na wprost i w inwersji okolica podwypustowa dno trzon i okolica poddziernikowa żołądka bez zmian.Ukald faldow zoladkowych i rysunek śluzówki prawidłowy.Jeziorko wodojasne małe. Podatność ściany żołądka na insuflakcje prawidłowa. Odzwiernik kształtny drozny. Opuszka kształtna prawidłowa. Część zaopuszkowa prawidłowa. Pobrano wycinki z cz 2 i 3 xlianicy test ureazowy ujemny. Badanie histopatologiczne: A. Cztery beżowe fragmenty tkankowe średnicy 0,1-0,2 B.Trzy beżowe fragmenty tkankowe średnicy 0,2cm Mikorskopowo A.Fragmenty prawidłowej błony śluzowej dwunastnicy B.Polip wartowniczy wpustu żołądka. Chciałbym dodac ze w grudniu miałem operację FEES i SP A cała ta sprawa zaczęła się 2 tygodnie po niej. Nie wiem czy to ważne Ale u nas cała męska część rodziny chorowala na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Proszę o pomoc jak zrozumieć te wyniki bo leakrz nic na to nie powiedział. Przepraszam że tak się rozpisałem ale chciałem dokładnie nakreślić sytuację. Dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post