Zerwany Achilles a usztywnienie Kolana?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
wodzislaw
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2019, o 22:23

Zerwany Achilles a usztywnienie Kolana?

Post autor: wodzislaw »

Witam 28 lipca całkowicie zerwalem Achillesa. 31 operacja i przed operacja powiedziałem lekarzowi że chce łuske do Kolana,taka też mi założył. Na drugi dzień rano na obchodzie lekarz ordynator zobaczył i oburzony dlaczego taki krótki i że nie ma takiego czegoś że na "życzenie pacjenta". Widziałem jednak wypowiedź znanego warszawskiego lekarza ktory pracuje w w szpitalu MSWiA w tej dziedzinie który mówil że usztywninie Kolana przy tej kontuzji to wręcz błąd i nieporozumienie

można posłuchać od 1:16. Ale oczywiście mój ordynator który zdobywał wiedzę za czasów komuny nigdy nie pracował w porządnym renomowanym szpitalu czy klinice wie lepiej. Założyli mi więc łuske gipsową do połowy uda :/ przecież z tym się nie da funkcjonować. Ordynator mówił 4 tyg z takim czymś po czym 2 tyg łuska do Kolana. Jakby nie wiedział o istnieniu ortozy. Na szczęście inny Lekarz przy wypisie się zlitowal i przepisał mi ortoze i mówił że po 2-3 tyg mogę zmienić na tego buta. I chciałbym się teraz upewnić jak to jest z tym usztywniniem razem z kolanem? W piątek 9 sierpnia idę na kontrole prywatnie do ortopedy będę nalegal na założenie ortozy jak tylko zdejma szwy. Moje pytanie jest takie czy jeśli lekarz się zgodzi to muszę z Ortozą iść do niego żeby przełożył czy mogę sam w domu sobie założyć ortoze. I drugie pytanie czy mogę sobie sam tą łuske skrucic pod kolano bo do połowy uda to się nie da funkcjonować :/ nie mówiąc o tym ile wysiłku będzie kosztować dotarcie w piątek na wizytę.
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Zerwany Achilles a usztywnienie Kolana?

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, tutaj bardzo ale to bardzo dobry program rehabilitacji po zerwaniu ścięgna achillesa. Nie pracuej w tej placówce ani też nigdy w niej nie byłem ale po lekturze tego opracowania uważam że pracują tam fachowcy :)
Rehabilitacja-Sciegna-Achillesa.pdf
(7.81 MiB) Pobrany 132 razy
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post