Diagnoza z wakacji problemy z drogami oddechowymi i uszami

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Mt17
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2019, o 16:56

Diagnoza z wakacji problemy z drogami oddechowymi i uszami

Post autor: Mt17 »

Witam serdecznie. W poprzednia środę miałem wylot z Wrocławia do Antalya w Turcji. Przed wylotem byłem lekko chory, bolało mnie lekko gardło i katar. Przy wznoszeniu typowo uszy mi się stopniowo zatykaly co pomagałem sobie np przelykaniem śliny i było ok. Jednak po2h lotu były turbulencjei już wtedy uszy zaczęly mi się zatykac, jednak ich odetkac nie mogłem. Przy lądowaniu czułem już ból który promieniowal do kości policzkowych i nic dosłownie nie słyszałem, wszystko było dla mnie szeptem, a ja siebie tylko słyszałem.

Początkowo myślałem że może mam woskowine, wpadła głębiej jakoś podczas turbulencji i się dobila przy lądowaniu.
Kupiłem więc na miejscu środek do uszu na ich usuwanie, tabletki na gardło miałem więc ok.

Po 1nocy po zażyciu preparatu rano słyszałem już na poziomie normalnym, tylko jednak nadal czasami lub często miałem wrażenie jakby coś w środku siedziało. No nic leczylem się tym 6 dni z rzędu, gardło tylko jedna część przestała boleć, a uszy..., nadal mam wrażenie jakby były zatkane, a próbując wydmuchiwac coś po przez zatkany nos to czasami słyszałem takie babelkowanie i chwilę przy tym inaczej słyszałem i zaraz po tym po kilku przelknieciach wracalo do poprzedniego stanu.

Dziś postanowiłem pójść do szpitala się zbadać, ciężko było dogadać nawet po ang., ale lekarz spr gardło, nos i uszy. Od początku byłem nastawiony na płukanie ich, a tu lekarz przepisuje mi 4 leki
- Typowy antybiotyk na angine itd,
- Sudafed
-Jakis spray na gardło
-I ostanie co mnie zdziwiło spray do nosa gdzie z góry myślałem że to na katar którego już nie mam.
Taki :

Kod: Zaznacz cały

ilacrehberi.com/v/iliadin-merck-005-dozajli-sprey-da11/kt/nedir-ve-ne-icin-kullanilir/
Ogólnie wywnioskowalem że uszy są ok, nie zatkane i że po prostu przeziebilem drogi oddechowe w samolocie dlatego tak wyszło i mam takie wrażenie.. Gdy się wylecze powinno być ok,

No i tutaj moje pytanie. Może tak być? 1szy raz się z czymś takim spotykam, a nie wiem czy drogi i przewody oddechowe maja taki wpływ na uszy.

Pozdrawiam i przepraszam za błędy ale pisze to z komórki.
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Diagnoza z wakacji problemy z drogami oddechowymi i uszami

Post autor: groszka »

drogi oddechowe mają wpływ na uszy, jak jestm przeziębiona i cięzko mi się oddycha to czsesto mi uszy przytyka, do tego pobolewają, wtedy do gry wchodzą krople lix, używam 2-3 dni, przechodzi po tym czasie, one działają przeciwbólowo i chyba jedyne bez recepty mają lidokainę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post