Życie PO OZT

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Kamil Skroch
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2019, o 19:59

Życie PO OZT

Post autor: Kamil Skroch »

Witam, mam 25 lat i rok temu zdiagnozowano u mnie OZT, prawdopodobnie z nadmiernego spożywania alkoholu, szanse na przeżycie były bardzo małe, występowała u mnie bakteria w brzuchu, gorączka 42 stopnie, grzyb na płucach, niewydolność nerek, jelit itd. Miesiąc czasu lerzałem w szpitalu w Berlinie w Sepsie. Na szczęście udało mi się z tego wyjść za co dziękuję Bogu i lekarzom z Berlina. Od wyjścia ze szpitala minęło już 10 miesięcy i nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych brzucha. Lecz parę miesięcy temu zdiagnozowano u mnie cukrzyce typ.2 i musiałem wbijać insulinę do posiłku oraz regularnie 8x na dzień badać swój cukier. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój cukier bardzo ustabilizował się a przy wbijaniu coraz mniejszych dawek insuliny on po prostu spadał,więc postanowiłem 1 dzień nie przyjmować insuliny w ogóle. Po pierwszym dniu okazało się, że bez insuliny mój wynik cukru jest dobry. rano przed jedzeniem ok 6,5 mmol/L a po jedzeniu ok. 7 mmol/L. Więc wydało mi się to bardzo dziwne i postanowiłem pójść z tą informacją do mojego lekarza rodzinnego. On zalecił mi przez 3 tygodnie nie przyjmować insuliny w ogóle i badać poziom cukru we krwi tylko rano przed i po jedzeniu. Dodam, że od wyjścia ze szpitala ( 10 miesięcy ) przestrzegam się bardzo diety i oczywiście nie spożywam w ogóle alkoholu,0 tłuszczów itd. Wyniki krwi również są wporządku, tabletki, które biorę na chwilę obecną to Kreon, L-Thyrox,Xarelto. Dla pewności badam wyniki przez cały dzień i są w normie. Moje pytanie brzmi czy jest szansa, że cukrzyca się cofła lub przynajmniej ustabilizowała? i Czy kiedykolwiek będę mógł jeść tak jak przed chorobą? czyli rzeczy smarzone, ewentualnie okazyjnie piwo ? Słyszałem również niepokojące informacje w internecie, że ludzie po OZT nie żyją długo 10-20 lat. Mój lekarz Gastrolog powiedział mi, że jak będę przestrzegać diety i nie spożywał alkoholu to dożyję nawet do starości. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post