jak wybielać zęby?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
admin. med.

jak wybielać zęby?

Post autor: admin. med. »

Wybielanie zębów z instrukcją i zaleceniami
Marzenie o prostych i białych zębach jest dzisiaj w zasięgu ręki.
Do wybielania zębów stosuje się nadtlenek wodoru lub karbamidu w stężeniach
od 10 do 30 %.

Nadtlenek wodoru jest stosowany przez lekarza w gabinecie a jego działanie wzmacniane światłem specjalnej lampy. Efekt jest natychmiastowy ale zęby stają się nadwrażliwe na wszelkie bodźce, co może być bardzo przykre dla pacjenta.

Najbezpieczniejszą metodą wybielania jest wykonanie indywidualnych przeźroczystych nakładek w gabinecie. Pacjent otrzymuje nakładki i żel do wybielania w różnych stężeniach po czym zakłada je codziennie na godzinę do czterech zmieniając stężenie rosnąco aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Nadtlenek karbamidu nie narusza struktury zęba i jest preparatem w pełni bezpiecznym, stosowanym przez tysiące ludzi na całym świecie.
Wybielenie zębów jest trwałe, uzyskuje się rozjaśnienie o dwa-trzy tony, co najczęściej daje pełna satysfakcję. Nie wybielają się korony, licówki i plomby więc niektóre trzeba wymienić po wybielaniu.
W przypadku zębów po leczeniu kanałowym zabieg trzeba uzupełnić o wprowadzenie wybielacza do komory zęba i powtórzyć kilka razy aż do osiągnięcia pożądanego efektu.
Wybielanie zębów polecam po zdjęciu aparatów i najwcześniej po 16-tym roku życia.

Przy drobnych nieprawidłowościach ustawienia zębów można zastosować licówki porcelanowe i jest to prostowanie zębów na skróty wykonywane w specjalistycznych gabinetach protetycznych.
Licówka jest nakładką korygującą kształt zęba natychmiastowo i jako taka jest coraz bardziej popularna zwłaszcza po programach typu "Chcę być piękna"
Wadą jest częściowa utrata tkanek zęba, bo trzeba zeszlifować ząb od 0,5 do 1,0 milimetra oraz to, że licówki trzeba wymieniać najrzadziej co 10 lat.
Jeżeli pacjent zdecyduje się na licówki, to wybielanie polecamy przed ich założeniem.
Instrukcja dla pacjenta:

- Starannie wyszczotkować zęby.
- Zdjąć zatyczkę z aplikatora strzykawki.
- Wycisnąć żel ze strzykawki równomiernie do najgłębszych i zewnętrznych części nakładki; z reguły zużywa się jedną trzecią zawartości strzykawki na jeden raz, do każdej przegródki po kropli wielkości łepka kolorowej szpilki.
- Nałożyć napełnioną żelem nakładkę na zęby, docisnąć usuwając powietrze.
- Usunąć nadmiar żelu, który wypłynął poza nakładkę.
- Nakładkę z żelem można nakładać w nocy lub w ciągu dnia na godzinę do ośmiu.
Po upływie zaleconego przez lekarza stomatologa czasu zdjąć nakładkę i usunąć
resztki żelu z nakładki.
- Nie należy palić , pić i jeść podczas noszenia nakładki.

UWAGA!
1.Kolor zębów wzdłuż linii dziąseł (szyjki zębów) jest z reguły ciemniejszy. Te części zęba mogą wymagać dłuższego wybielania niż pozostałe i mogą pozostać lekko ciemniejsze po zakończeniu kuracji.
2. Niewielki odsetek pacjentów może odczuwać nadwrażliwość podczas kuracji. W przypadku pojawienia się dolegliwości należy skontaktować się z prowadzącym lekarzem stomatologiem. Może on zalecić używanie Opalescence co drugą lub co trzecią noc lub stosowanie nakładki na jedną do trzech godzin w ciągu dnia.
3. Kwaśnie produkty lub soki ( np. z owoców cytrusowych) mogą powodować nadwrażliwość zębów.
4. Niektórzy pacjenci podczas kuracji mogą uskarżać się na dolegliwości dziąseł, warg , gardła lub języka. Jeżeli trwają one dłużej niż dwa dni lub zwiększają się należy skontaktować się prowadzącym lekarzem stomatologiem. Z reguły efekty uboczne ustępują po jednym do trzech dni po zakończeniu kuracji.
5. Kawa, tytoń i inne produkty mogą z czasem spowodować ponowne powstanie ciemnego zabarwienia zębów. W takim przypadku należy powtórzyć kurację preparatem Opalescence.
6. Dla zachowania pięknego białego uśmiechu należy regularnie zgłaszać się na badania kontrolne i ewentualne profesjonalne oczyszczanie zębów z osadów i kamienia .
7. Jeżeli pojawiają pytania dotyczące kuracji należy skontaktować się z prowadzącym lekarzem stomatologiem.
8. Niektóre stare wypełnienia amalgamatowe, „srebrne plomby” mogą powodować powstanie purpurowego zabarwienia na nakładce. Jest to normalnym zjawiskiem i nie wpływa na przebieg kuracji.
9. Po zakończeniu kuracji należy wyrzucić pozostały, nie zużyty żel.
10. Wybielanie zębów martwych należy uzupełnić aplikacja żelu do środka zęba przez stomatologa.
11. Korony i plomby nie wybielają się dlatego niektóre z nich trzeba wymienić po wybielaniu.
12. Wybielanie przeprowadza się po leczeniu ortodontycznym , jeżeli takie jest konieczne .

Nie wolno:
1. Stosować Opalescence u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią.
2. Wystawiać strzykawek z żelem Opalescence na działanie promieni słonecznych lub wysokiej temperatury.
3. Zamrażać strzykawek z żelem.
olawitkowska1
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2018, o 13:50

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: olawitkowska1 »

Witam polecam wybielanie w gabinecie pod lampą. Zabieg trwa krótko i od razu widzimy efekt. Ja wybielałam już 2 lata mam ładny uśmiech.
wieszawadzki
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2018, o 10:40

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: wieszawadzki »

Dzień dobry,

Czy jest jakiś dobry, skuteczny sposób wybielenia zębów w domu?
marsik96

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: marsik96 »

Ja używalam białej perły 6 lat temu ale teraz juz nie mogę polecić bo zmienili formule. Mnie efekt sprzed 6 lat utrzymuje się do dzis.
Lonika
Użytkownicy
Posty: 30
Rejestracja: 7 lis 2016, o 15:54

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: Lonika »

ja wybielalam sodą z octem ale to byl zly wybor :( tylko zniszczylam szkliwo
lolo
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2019, o 09:38

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: lolo »

ja uzywałem pasty iWhite, efekt zadowalający, mam w planach kupic sobie tez taka polerke tej firmy, ładne usuwa przebarwienia, siostra stosowała, pozazdroscilem i tez chce ;)
lisiakita
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 8 lut 2018, o 12:24

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: lisiakita »

Ja wybielałam zęby metodą nakładkową pól roku temu, i naprawde do dziś jest rewelacyjny efekt. Oczywiście w gabinecie dentystycznym w Krakowie. Super!
Michi35

Re: jak wybielać zęby?

Post autor: Michi35 »

Mnie się wydaje, że najskuteczniejsza metoda wybielania zębow jest metoda nakladkowa, przetestowałem, tak jak mi tu polecono – jestem bardzo zadowolony już od pół roku moje zęby są bielutkie. Polecam tę metodę!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post