Laserowa korekcja wzroku

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Awatar użytkownika
Piotrek36
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2019, o 12:20

Laserowa korekcja wzroku

Post autor: Piotrek36 »

Cześć,

mam do Was pytanie - czy ktoś z Was zdecydował się na laserową korekcję wzroku?

Ja mam dość dużą wadę wzroku, która co roku się pogłębia. Teraz noszę okulary -3,75 i -4,5 i już nie pamiętam, jak to jest obudzić się rano i widzieć budzik. Okulary są dość problematyczne i powie to każdy, kto cierpi na wadę wzroku. Latem - nie pozwalają nosić okularów przeciwsłonecznych, jesienią - zatrzymują całą wodę kiedy pada deszcz, zimą - parują po każdym wejściu do pomieszczenia czy autobusu. Próbowałem nosić soczewki, ale chyba to nie dla mnie. Samo zakładanie soczewek nie było dla mnie problemem, ale po ośmiu godzinach przed komputerem oczy były suche i obolałe (nie mam tego, kiedy noszę okulary).

Słyszałem niedawno o laserowej korekcji wzroku. Nie jest to zabieg tani, ale jeśli uwolni mnie od noszenia okularów, to jestem w stanie zapłacić każde pieniądze. Jak myślicie, czy uda się gdzieś znaleźć korekcję na NFZ? Gdzie znajdę zaufaną klinikę, którą naprawdę warto odwiedzić? Czy przy mojej wadzie mogę zrobić jeszcze korekcję?

Dzięki za informacje i czekam na Waszą pomoc!
Skalowski59
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2019, o 09:02

Re: Laserowa korekcja wzroku

Post autor: Skalowski59 »

Ja robiłem operację wzroku jakieś 2 lata temu. Nie miałem żadnych komplikacji - widzę doskonale!
Muszę przyznać, że bardzo obawiałem się tej operacji, bo jednak jest to ingerencja we wzrok. Najważniejsze dla mnie było, aby znaleźć zaufaną klinikę i lekarza wartego polecenia, który wykona zabieg w 100% bezproblemowo.

Na początku zaskoczyło mnie to, ile badań musiałem wykonać przed zabiegiem - trwało to chyba ponad 2 godziny. Jeśli chodzi o zabieg, to wcale nie było się czym stresować. Najgorsze dla mnie były dwa pierwsze dni po zabiegu - później już prawie w ogóle nie miałem dolegliwości.

W trakcie zabiegu musiałem wpatrywać się w światło lasera - trwało to chyba dwie minuty.

Miałem dość dużą wadę -7 (w wielu klinikach usłyszałem, że przy takiej wadzie nie ma już możliwości wykonania operacji), więc obawy były jeszcze większe. Najpiękniejsze było to jak po zabiegu mogłem widzieć! Jedna z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Oddałbym za to każdą cenę!
Dr Nowosielska
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2019, o 18:34

Re: Laserowa korekcja wzroku

Post autor: Dr Nowosielska »

Szanowni Państwo,
jeśli noszenie okularów lub soczewek kontaktowych jest dla Państwa zbyt uciążliwe i utrudnia wykonywanie czynności zawodowych i codziennych, warto zastanowić się nad zabiegiem laserowej korekcji wady wzroku. Jest wiele rodzajów zabiegów laserowych. Do najbezpieczniejszych należy zabieg EBK. Jest to tzw. zabieg powierzchowny, podczas którego nie dochodzi do ingerencji w głębokie struktury oka. W związku z tym nie ma zagrożenia poważnymi powikłaniami.
Zabieg taki zaleca się u osób powyżej 20 roku życia, ponieważ wtedy łatwiej jest przewidzieć efekt zabiegu ze względu na (najczęściej) stabilną wadę wzroku. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m.in. cukrzyca czy padaczka.
miroslawakorek
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2019, o 13:11

Re: Laserowa korekcja wzroku

Post autor: miroslawakorek »

Korekta wzroku nie jest wykonywana na NFZ - koleżanka miała ten zabieg robiony prywatnie z wadą około 5-6 na każde oko. Jedyna opcja, żeby NFZ dofinansowało, to jeśli w wieku powiedzmy 10 lat miałbyś wadę, która jest bardzo głęboka i jest ryzyko, że się oślepnie. Najlepiej znaleźć dobry prywatny szpital, bo tak czy owak zapłaci się około kilku tysięcy. Ale też nie ma pewności, że ta wada nigdy nie wróci, więc jest nadzieja, ale jest też ryzyko. Ja ze swojej strony póki co mogę polecić okulary korekcyjne, dla koleżanki okazał się świetnym wyborem i przez wiele lat przed operacją korzystała właśnie z okularów korekcyjnych.
rozan
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2019, o 14:31

Re: Laserowa korekcja wzroku

Post autor: rozan »

Dobrze, że medycyna idzie w górę, chociaż w moim przypadku np. nie da się poprawić wzroku z pomocą lasera. U mnie tylko implant kamery wszczepiony do oczu mógłby tylko pomóc, ale tego w Polsce jeszcze nie robią. Ciekawe, czy tak droga operacja będzie kiedykolwiek refundowana w jakimś stopniu przez NFZ, jak już będzie u nas możliwa. Pozdrawiam
Larissa45
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2017, o 10:53

Re: Laserowa korekcja wzroku

Post autor: Larissa45 »

Jest bardzo dobra jeszcze metoda taka jak Clearvu - mega spoko opcja dla osób, które mają skończone 40 lat. U mnie np ciocia tak skorzystała z takiej metody i dzieki temu nie nosi okularów i dostała swoją wymarzoną prace ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post