Podwyższona Lipaza w krwi

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Macieq
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2019, o 13:12

Podwyższona Lipaza w krwi

Post autor: Macieq »

dzień dobry. Wczoraj wykonałem rutynowo badania krwi (morfologia, glukoza, Alat, Aspat, amylaza i lipaza). Wszystkie wyniki oprócz lipazy są w normie. Lipaza jest podniesiona 85 U/l (norma przy badaniu podana jest na 48 U/l) wcześniej nie badałem enzymów trzustkowych. Moje pytanie brzmi czy tak podniesiony enzym może oznaczać jakąś poważną chorobę trzustki ? Czy z racji tego, że tylko lipaza jest podniesiona nie przejmować się wynikiem? Planuje za tydzień powtórzyć enzymy trzustkowe, czy wykonać jeszcze jakieś inne badania z krwi ?
Dodam, że od kilku lat leczę się na IBS i refluks. Na zgagę ostatnio przyjmuje Dexilant 30mg raz na 3-4 dni (wcześniej codziennie). IBS teraz objawia się wzdęciami po niektórych produktach. Teraz występują zaparcia (na które dzień przed badaniem) stosuję laktuloze. Wcześniej były to rozwolnienia. Bóle brzucha jeśli się pojawiają to raczej po prawej stroni brzucha, z lewej sobie nie przypominam. Czasami mam wzdęcia, które po oddaniu gazów ustępują (głowie gdy zjem surowe owoce lub warzywa). Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Załączniki
IMG_20191212_144541.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post