Przepuklina kęgosłupa -utrata czucia w jedej nodze, nie chodzę

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Lemonmen
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, o 12:16

Przepuklina kęgosłupa -utrata czucia w jedej nodze, nie chodzę

Post autor: Lemonmen »

Witam. Kiedyś miałem prześwietlenie i mam przepuklinę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.
Od kilku dni mogę przejść tylko kilka metrów. Godzinami nie mogę wstać z łóżka, bo tak boli i jest blokada w kręgosłupie i w prawej nodze jakbym stanął na nuż, ale z zewnątrz nie czuję nawet dotyku.
Czy są jakieś sposoby żeby zredukować ten ból, stan zapalny, jakieś leki bez recepty? Nie mam ubezpieczenia, ani pieniędzy na wizyty prywatne, bo straciłem status bezrobotnego ma 270 dni.
rozan
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2019, o 14:31

Re: Przepuklina kęgosłupa -utrata czucia w jedej nodze, nie chodzę

Post autor: rozan »

tylko to mi wpadło, kiedy poszukałem info w necie:

Bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
lek. med. Wojciech Pietraszko
Oddział Kliniczny Neurochirurgii i Neurotraumatologii
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
Co to jest ból krzyża i jakie są jego przyczyny?
Określenia „bóle krzyża” używa się w odniesieniu do wielu rodzajów dolegliwości o charakterze bólowym, zlokalizowanych w dolnej części kręgosłupa, o różnej przyczynie, nasileniu i obrazie klinicznym. U podłoża bólów krzyża leży najczęściej choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, której nasilenie zależy od wielu czynników, w tym:
• predyspozycji genetycznych
• wykonywanej pracy (w szczególności od nasilenia i charakteru obciążeń kręgosłupa w trakcie pracy)
• wieku
• uprawiania sportu
• budowy ciała.
Najczęstszym źródłem bólu krzyża jest krążek międzykręgowy. Jest to element kręgosłupa, który kształtem przypomina dysk. Składa się z pierścienia włóknistego otaczającego elastyczne, chrzęstno-włókniste jądro miażdżyste. Krążki międzykręgowe łączą poszczególne trzony kręgowe oraz przenoszą i amortyzują obciążenia, na jakie jest narażony kręgosłup.
Lemonmen
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, o 12:16

Re: Przepuklina kęgosłupa -utrata czucia w jedej nodze, nie chodzę

Post autor: Lemonmen »

Wiem co mi dolega, bo miałem już diagnozę.
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Przepuklina kęgosłupa -utrata czucia w jedej nodze, nie chodzę

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, jeżeli nie ma Pan czucia na skórze i zaczynają słabnąc mięśnie i ten stan się pogarsza to być może jedynym ratunkiem będzie neurochirurg ... poważna sprawa proszę nie bagatelizować. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post