czy to refluks LPR?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
sisco7
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2019, o 11:12

czy to refluks LPR?

Post autor: sisco7 »

Witam
Od trzech lat mam ucisk w gardle, czasami uczucie braku tchu.
Gastroskopia ok, prześwietleni tarczyce ok, rtg płuc ok, wyniki krwi ok.
Laryngolog twierdzi że to refluks LPR, brałem controloc 40 przez 3 miesiące, zero poprawy.
Teraz biorę Mesopral 40, 2x dziennie + prokit, po 3 tygoniach zero poprawy.

Uczucie guli ustępuje wieczorem lub po niewielkiej ilości alkoholu, to budzi moje podejrzenia co do refluksu.
Mogę jeść wszystko i nie czuję pogorszenia objawów.
Pozdrawiam
Szpakowski
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2019, o 15:36

Re: czy to refluks LPR?

Post autor: Szpakowski »

Zmagałem, zmagam się z podobnymi problemami. Co do LPR jest jedno (zakładam) miarodajne badanie Ph-metria gardła koszt ok 500-600 zł, np na sprzęcie RESTECH sonda w gardle. Ja miałem robione Manometrie wysokiej rozdzielczości (powoduje określić pewne choroby przełyku), Ph- metrie z impedacją dla okreslenie czy jest GERD ( sonda w przełyku przy zwieraczu, średnio przyjemne badanie) najlepiej je robić po manometrii bo ta min. określa na jakiej odległości jest zwieracz przełyku i jak wspomniałem PH-gardła, dwa ostanie badania są 24 godzinne.
Niektórzy lekarze (zauważyłem) dyskutują, że tylko Ph z impedancją wystarczy dla określenia GERD i LPR. Możesz zrobić prześwietlenie przełyku jeśli lekarz zaleci w celu określenia czy nie ma przepukliny rozwory przełykowego. Możesz także wziąć pod uwagę nerwice czy problemu na tle nerwowym bo one także mogą powodować takie dolegliwości.

Zażywanie jakichkolwiek leków bez takich badan dla mnie nie ma sensu, ale badania takie są drogie. Poszukaj popytaj, poczytaj.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post