Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: Asystentka »

Choroby alergiczne są na czwartym miejscu pod względem częstości występowania, po chorobach układu krążenia, schorzeniach układu oddechowego i nowotworach. Na świecie na alergie cierpi już 20-30 proc. populacji, a liczba chorych z tego powodu podwaja się co 10 lat.
Najtrudniejsza sytuacja występuje w obu Amerykach, zarówno w Północnej, jak i Południowej, szczególnie w USA, Kanadzie i Brazylii. Przewiduje się, że w Stanach Zjednoczonych w 2020 r. odsetek osób cierpiących na jakąś chorobę alergiczną zwiększy się do ponad 50 proc. Testy alergiczne prowadzone w naszym kraju wykazały, że prawie 40 proc. Polaków ma dodatni wynik testów skórnych na powszechnie występujące alergeny, głównie roztocza, trawy i brzozę.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z powodu alergii pokarmowych IgE-zależnych (czyli takich, w których przeciwciało IgE jest odpowiedzialne za reakcję alergiczną) cierpieć ponad 20 proc. populacji świata. Większość z nich (60 proc.) to kobiety, a częstotliwość ich występowania wśród dzieci do 5. roku życia zwiększyła się dwukrotnie w ostatniej dekadzie.

Nadal powodem 90 proc. alergii pokarmowych są: mleko krowie, kurze jaja, orzechy (zwłaszcza orzeszki arachidowe), białka pszenicy i soi oraz mięsa ryb, mięczaków i skorupiaków. Najczęstszymi ich objawami są nudności, wymioty, biegunki i stany zapalne przewodu pokarmowego, a także stany zapalne skóry (atopowe i opryszczkowe), pokrzywka, duszności, nieżyt nosa i zatok oraz obrzęki.

źródło: termedia.pl
melsor
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 09:33

Re: Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: melsor »

Bardzo przydatne informacje. Moim zdaniem niestety, ale alergia była jest i będzie obecna aż do końca istnienia naszej rasy... artykuły takie jak [mod] są bardzo ciekawe i warto posiadać taką wiedzę także zachęcam do czytania :)
Judytka

Re: Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: Judytka »

Eh, niestety.. mam wrażenie że im bardziej świat idzie na przód, tym częściej spotykamy się z różnego rodzaju chorobami, i w tym właśnie alergiami.
Awatar użytkownika
patrycjakozmicka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:24

Re: Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: patrycjakozmicka »

Ja mam alergię pokarmową i na wszelkie zboża od urodzenia. Po prostu urodziłam się przed milennium, a w tamtym okresie kombinowali z jedzeniem, z technologią....
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: groszka »

faktycznie coś w tym jest dużo znam dzieci i dorosłych mających problem z AZS i jest to dosyc uciążliwe w życiu codziennym
justy24
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2019, o 22:16

Re: Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: justy24 »

u mnie w rodzinie też kilka osób ma AZS w tym moje dziecko, jesteśmy skazani na specjalistyczne kosmetyki cały czas, ale na szczęcie atoperal jest przyjemny w stosowaniu, szczególnie piankę lubimy, wszyscy domownicy sie nią myją, jet nie tyulko łagodna ale też nawilża skórę od razu
lilou
Użytkownicy
Posty: 55
Rejestracja: 9 gru 2015, o 09:00

Re: Alergia to cywilizacyjna przypadłość

Post autor: lilou »

Mój dermatolog przepisał mi ostatnio świetny, robiony na receptę krem, dobrze, że mam blisko domu aptekę [mod], bo w parę dni miałam krem zrobiony i wyszło za to kilka złotych tylko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post