5 dni po plastyce napletka - problem z opuchlizną

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
2016
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2016, o 21:26

5 dni po plastyce napletka - problem z opuchlizną

Post autor: 2016 »

Cześć.

Jestem 5 dni po zabiegu u dr Stępnika w Bielsku-Białej.

Zgodnie z zaleceniami, 2x dziennie przyjmuję Unidox w tabletkach i 2x dziennie przez 15-20min moczę sprzęt w Rywanolu.
Przy poruszaniu, ocieraniu towarzyszy mi spory ból, dlatego cały czas noszę go owiniętego w opatrunek z gazy namoczony w Rywanolu i skierowanego w górę.
Od wczoraj stosuję jeszcze maść Alantan, bo zacząłem niepokoić się faktem, że opuchlizna nie maleję.

I właśnie w tej sprawie zwracam się do was o pomoc - proszę o opinie czy taka ilość opuchlizny jest waszym zdaniem normalna i czy nie powinienem się w tej sprawie skontaktować z lekarzem.

Wygląda to tak:

Kod: Zaznacz cały

i.imgur.com/SFfYNZK.jpg
Jeszcze jedno - istnieją jakieś sposoby na szybsze pozbycie się tej opuchlizny / oponki?
W internecie przeczytałem, że ugniatanie jej może pomóc, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł.
Pisano też aby starać się nakładać napletek (a raczej jego pozostałości) na opuchliznę, ale przy jej obecnych rozmiarach opuchlizny to niemożliwe.


Z góry dzięki za pomoc.
dimedicus

Re: 5 dni po plastyce napletka - problem z opuchlizną

Post autor: dimedicus »

Nie ma nic w tym nadzwyczajnego,taka "oponka"(wewnątrz jest płyn limfatyczny) może powstać z wyniku zapalnego po zabiegu.Nadal stosować okłady z Rivanolu.Zwykle taka pozostałość przechodzi w okresie ok 3 tygodni. Ale też bywa że po kilku miesiącach.Jest to częsty objaw, pozabiegowy. Proszę nie tylko w czasie chodzenia utrzymywać penisa w górze,stosować obcisłe majteczki ale też w czasie leżenia podkładać wałek po jądra. Przebieg prawidłowy w leczeniu.
Jak wypadną szwy można stosować maść np Cutivate
Starać się aby Rivanol był chłodny.Limfa samoczynnie sie wchłonie.
2016
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2016, o 21:26

Re: 5 dni po plastyce napletka - problem z opuchlizną

Post autor: 2016 »

Ogromnie dziękuję za odpowiedź i za przywrócenie mi spokoju umysłu :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post