Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Bartek85
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, o 18:42

Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Post autor: Bartek85 »

Witam mam 26 lat od stycznia 2010 mam problemy ze stawami. Na początku czułem ból w obu kolanach i biodrach ale od października 2010 dodatkowo zaczęły mocno bolec mnie plecy, stopy, zaczęły występować opuchlizny na kolanach, palcach dłoni nawet czasami nos mi spuchnie. często bez pomocy kul nie jestem w stanie zrobić kilku kroków. Bywało ze żebym mógł wziąć prysznic musiałem usiąść na taborecie i wtedy żona mnie myła. Dodam jeszcze ze od września zaczęła pokazywać się wysypka. Najpierw była drobna i swędząca a teraz nie swędzi ale jest o wiele grubsza czasami są to grochy wielkości pestki śliwki..

przeciwciala w kl IgM - 188,97
CRP - 60,91
OB - 50
HLAB27 ujemny
pharathormon w normie
RTG rąk prawidłowe
RTG kolan - widoczne zwapnienia w obrębie łąkotek w obu kolanach
na zdjeciu kręgosłupa tez nic nie znaleziono
zwiększone dobowe wydalanie wapnia z moczem - 7,6 mmol/dobę
ANA dodatni - miano 1:160
dimedicus

Re: Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Post autor: dimedicus »

Z dużym prawdopodobieństwem wynik można powiązać z reumatoidalnym zapaleniem stawów(zapalenie wielomięśniowe i skórno-mięśniowe,mieszana choroba tkanki łącznej)
Bartek85
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, o 18:42

Re: Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Post autor: Bartek85 »

reumatolog u którego się lecze wykluczył borelioze, RZS, ZZSK, toczeń. Powiedział mi ze jest to niezróżnicowana seronegatywna spondyloartropatia.. Ale nie wie co to za wysypka, jego zdaniem to jakieś uczulenie prawdopodobnie na leki z tym ze wysypka zaczęła sie pojawiać w tym samym czasie co bóle czyli zanim zacząłem przyjmować leki.
Bartek85
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, o 18:42

Re: Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Post autor: Bartek85 »

Pomyłka 2 x wysłane to samo
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, o 18:46 przez Bartek85, łącznie zmieniany 1 raz.
dimedicus

Re: Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Post autor: dimedicus »

Nie bardzo przekonywująca diagnoza,tym bardziej że w badaniu różnicowym są trochę inne objawy
nie wspomina pan nic o stanach zapalnych oczu,cewki moczowej(powinny się pojawić ok miesiąca przed objawami ,nieobecność antygenu B 27 brak reakcji na leki(a w ciągu reakcja powinna wystąpić 48 godz.i powrót objawów po odstawieniu leków)to tak z grubsza o seronegatywnej spondyloartropatia
Warto w badaniu różnicowym rozważyć nieswoiste przewlekłe zapalenie jelit,
Dodam,ze termin niezróżnicowana spondyloartropatia odnosi się do grupy chorych z bólem pleców, asymetrycznym zapaleniem kilku dużych stawów obwodowych, szczególnie kończyn dolnych, zapaleniem przyczepów ścięgnistych z możliwym występowaniem zmian radiologicznych w stawach krzyżowo-biodrowych.W badaniach w większości przypadków pacjentów z niezróżnicowaną spondyloartropatią może w rzeczywistości chorować na reaktywne zapalenie stawów, gdzie albo infekcja przebiegała asymptomatycznie, albo tak niezauważalna,że chory nie zwrócił uwagi na objawy i w wywiadzie nie podał wystąpienia objawów.Pierwsze objawy są mało charakterystyczne i trudne do zdiagnozowania. Typowy obraz kliniczny może rozwinąć się nawet po kilku latach trwania choroby.Niewiele mogę poradzić,sądzę że warto zasięgną konsultacji innego specjalisty.
Bartek85
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, o 18:42

Re: Bóle w kolanach,biodrach. Do tego wystąpiła wysypka

Post autor: Bartek85 »

Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post