Polimialgia reumatyczna

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
giezeta80
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2016, o 10:07

Polimialgia reumatyczna

Post autor: giezeta80 » 18 mar 2016, o 11:31

Choruję od 2 lat na tę, wymienioną w tytule chorobę. Od 2 lat na Encortonie. Obecnie dawka 5mg. Od rozpoczęcia leczenia bóle ustąpiły, ale CRP nadal podwyższone. Przy próbach obniżenia dawki CRP rośnie, pojawiają sie bóle ale ani w pasie biodrowym, ani barkowym, lecz te po urazach (a mam ich sporo).
Natomiast Encorton zjadł mi mięśnie i przyprawił o zakrzepicę. Moje BMI wynosi obecnie 19. Reumatolodzy są bezradni. Szkoda że nie macie immunologa.
Co mam zrobić?

dimedicus

Re: Polimialgia reumatyczna

Post autor: dimedicus » 18 mar 2016, o 16:13

Leczenie jest trudne i głównie stosuje się glikokortykosteroidy i trwa do lat 2. Dodatkowo powinna stosować się wit. D oraz wapno ze wzg na znaczny wpływ choroby na powstawanie osteoporozy
Dodatkowo rehabilitacja
Choroba zwykle trwa do lat 5 i przechodzi

giezeta80
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2016, o 10:07

Re: Polimialgia reumatyczna

Post autor: giezeta80 » 24 mar 2016, o 12:42

Czy ekspert nie doczytał, że ja choruję na to już ponad 2.5 roku (pół roku czekałam na diagnozę), leczona jestem od 2 lat sterydami i nie domyślił się że przeczytałam wszelkie dostępne na ten temat artykuły?
Taka odpowiedź to spuszczenie mnie po brzytwie!

Mak kolejne pytanie do eksperta, ale najpierw naświetlenie sprawy: mam obecnie 81 lat, zjedzone mięśnie przez sterydy, popękaną skórę na pośladkach bo jestem tak wychudzona, że siedzę na kościach miednicy. Moje BMI=16,03. Wizyta u reumatologa raz na pół roku.
Pytanie: CZY JEŻELI polimialgia reumatyczna dotyka ludzi po 60-tce, to nie należy szukać innych sposobów leczenia, albo i przyczyn choroby? Podejrzewam, że większość chorych, którzy zachorują tuż przed 80-tką (tak jak ja), umierają podczas "leczenia" sterydami wskutek zaniku mięśni, zakrzepicy lub osteoporozy i ogólnego osłabienia. Może należałoby każdemu polimialgiatykowi, umierającemu wskutek "terapii" robić dokładną sekcje zwłok? JA SIĘ NA TO ZGADZAM.

dimedicus

Re: Polimialgia reumatyczna

Post autor: dimedicus » 24 mar 2016, o 16:27

giezeta80 pisze:Taka odpowiedź to spuszczenie mnie po brzytwie!
to nie tak,ja zaznaczyłem że stosuje się 2 lata więc dziwne że nikt z lekarzy nie pochylił się nad problemem i nie stosuje innych metod leczenia. My tu nie zajmujemy się leczeniem,nikt przez internet nie prowadzi leczenia.
W innym poście zaznaczyłem już że są konieczne badania,bo to co się dzieje nie jest tylko przyczyną tej choroby,faktem jest że leczenie jest zaniedbane.Bez badań,nic się nie oceni. Tylko od pani zależy co dalej....

giezeta80
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2016, o 10:07

Re: Polimialgia reumatyczna

Post autor: giezeta80 » 25 mar 2016, o 16:01

Ode mnie już nic nie zależy! Bo nie poruszam się samodzielnie, a jestem sama! Nie dojdę na żadną "wizytę", nie doczekam do szpitala ( za 6 miesięcy) A ja z każdym dniem tracę siły i funkcje organizmu. Po prostu Polska rzeczywistość skazała mnie na długie oczekiwanie śmierci w pełnej świadomości!!!

omega
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2020, o 17:03

Re: Polimialgia reumatyczna

Post autor: omega » 15 lut 2020, o 17:07

Chciałabym zapytać czy do stwierdzenia polimialgii konieczne jest podwyższone OB , CRP.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post