Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
admin. med.

Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: admin. med. »

Jest to zabieg zmniejszający nieprawidłowo powiększone małżowiny nosa. Zmiana tak dotyczy głównie małżowiny nosowej środkowej i dolnej. Przerost małżowiny środkowej wpływa na drenaż i wentylację zatok przynosowych, druga z kolei warunkuje objętość powietrza przepływającego przez jamę nosa, powodując trudności w oddychaniu.

Istnieje wiele technik operacyjnych zmniejszających powiększone małżowiny nosa. Jedną z nich stosowaną w naszej klinice jest radiochirurgia. Zabieg konchoplastyki przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 30 minut. Nie ma potrzeby hospitalizacji. Pacjent wraca do domu i normalnego funkcjonowania tego samego dnia.
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: ailana »

Szukam kliniki w Gdańsku, w której można wykonać zabieg. Jak długo się czeka?
magda31
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2016, o 13:00

Re: Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: magda31 »

Na fundusz od roku do dwóch. A terminy nadal się wydłużają. Prywatnie o wiele krócej chociaż i tak dużo zależy do kogo trafisz, Do najlepszych specjalistów również trzeba poczekać nawet kilka tygodni. W Gdańsku polecam doktora [mod].
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: ailana »

Czy lekarz przyjmuje również na fundusz? W jakiej klinice pracuje?
magda31
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2016, o 13:00

Re: Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: magda31 »

Nie wiem czy przyjmuje na fundus ale podejrzewam, że nie Pracuje w [mod] oraz specjalizuje sie w zabiegach nosa. Robiłam u niego plastykę małżowin dolnych i jestem zadowolona. Wybrałam sie na konsultację, lekarz doradził mi zabieg, w następnym tygodniu umówiłam się na wykonanie zabiegu Zabieg trwał niecałe pół godziny, dostałam znieczulenie miejscowe, niczego nie czułam. Tylko po zabiegu nie jest przyjemnie bo masz w nosie tampony które jednak po dniu są zdjęte. Jestem zadowolona, poprawa znaczna.
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: ailana »

Robiłaś jakieś dodatkowe badania?
magda31
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2016, o 13:00

Re: Konchoplastyka plastyka małżowin nosowych

Post autor: magda31 »

Tak, krwi, na wizycie lekarz powinien Ci zlecić. Polecam po prostu zapisać sie na konsultacje i porozmawiać. Doradzi Ci czy zabieg będzie najlepszym rozwiazaniem czy są jeszcze jakieś inne opcje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post