Czerwienica?

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
kokospoko
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2020, o 16:13

Czerwienica?

Post autor: kokospoko »

Proszę o poradę co może mi dolegać.
Mam 24 lata, od kilku lat przy badaniu krwi zawsze mam podwyższony hematokryt, hemoglobinę, krwinki czerwone i eozynocyty. Zawsze po gorącej kąpieli czy prysznicu odczuwam swędzenie skóry nóg, czasem tak silne ze drapię do zdarcia naskórka, po tych kąpielach pojawiają się też na skórze czerwone rozległe plamy, nie wysypka na skórze, bardziej jak "wypieki", plamy na nogach. Szumi mi w uszach, jest to niski dźwięk, bardzo uciążliwy jakby wibrujący, nasila się szczególnie w nocy, gdy przestaję się ruszać, nie mogę przez to zasnąć. Odczuwam też bóle głowy i ból w klatce piersiowej (od kilku miesięcy). Jestem wciąż zmęczona i senna, ale mam problemy z zaśnięciem. Ogólnie odczuwam zawsze zwiększone ciepło, to znaczy z reguły zawsze jest mi "za goraco" i się pocę, ale stopy i dłonie mam zawsze lodowato zimne, stopy czasem aż sine, a na dłoniach pojawiają się "wzory" jakby od zbyt gęstej krwi. Łatwo u mnie o zawroty głowy, prawie zawsze mdleję przy pobieraniu krwi. Często boli mnie brzuch. Mam przekrwione oczy. Na nogach widoczne są powiększone żyły, łydki są tkliwe i w niektórych miejscach bolesne. Przyjmowałam leki antykoncepcyjne ale po pojawieniu się bólu kończyn przestałam z obawy o zakrzepicę (około pół roku temu).
wyniki krwi (podam tylko to co poza normą), żelazo sprawdzane mam w porządku

2015 rok:
krwinki czerwone : 5,37 T/l
eozynocyty 1,06 G/l (13,9% MPV)

luty 2016:
krwinki czerwone: 5,38 T/l
eozynocyty0,51 G/l (7,6% MPV)
bazocyty 1,2% MPV

październik 2016:
krwinki czerwone: 5,89 T/l
hematokryt 49,8%
eozynocyty 0,47 G/l (6,3% MPV)
bazocyty 1,1% MPV

sierpień 2017:
krwinki czerwone: 5,59 T/l
hemoglobina; 16,2 g/dl
hematokryt: 47,3%
eozynocyty 0,42 G/l (6,6% MPV)
bazocyty 1,1% MPV

styczeń 2018:
krwinki czerwone: 5,50 T/l
hematokryt: 47,2%
eozynocyty: 1,02 G/l (13,2% MPV)

marzec 2018
krwinki czerwone: 5,42 T/l
eozynocyty: 0,63 G/l (9,0% MPV)

czerwiec 2018:
krwinki czerwone: 5,37 T/l
eozynocyty 5,8% MPV

styczeń 2019:
krwinki czerwone: 5,59 T/l
hematokryt: 48,9%
eozynocyty: 5,4% MPV

najnowsze 13.03.2020
erytrocyty: 5,31 mln/ul
hemoglobina: 15,9 g/dl
hematokryt: 47,6 %eozynofile: 0,32 tys/ul

Dodam, że miałam wielokrotnie robione testy alergiczne (ze względu na podwyższone eozynocyty) i nie jestem na nic uczulona. W 2018 roku zrobiono mi też z tego powodu testy na pasożyty i również nic nie znaleziono. W 2018 roku miałam wykonane usg jamy brzusznej i miałam śledzionę powiększoną do wymiaru 121x52mm, jednorodna bez zmian ogniskowych.
ODPOWIEDZ