ząb leczony kanałowo i ropne zapalenie uszu

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Aleksandretta
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwie 2020, o 17:35

ząb leczony kanałowo i ropne zapalenie uszu

Post autor: Aleksandretta »

Dzień dobry,
mam następujące pytanie
25 marca poczułam ból i swędzenie w uszach po wizycie okazało się, że mam ropnie w uszach. Laryngolog przepisał antybiotyk dalacin c, który niestety nie zadziałał (przypuszczam , że przez to iż w lutym tego roku brałam ten antybiotyk na problem z zębem którego leczono kanałowo. Zab był zatruty obecnie jest wypełniony ale mam miec jeszcze jedna wizytę ale to już chyba bardziej kosmetyczna). Laryngolog na kolejnej wizycie nie widząc poprawy wręcz stan uszu pogorszył sie i dodatkowo ból rozszedł się na zeby obustronnie głównie bolą mnie trzonowe i przedtrzonowe oraz gardło przepisał mi od wtorku 31.03.2020 antybiotyk Macromax 500 mg raz dziennie, który mam stosowac przez 6 dni do niedzieli.

Mam pytanie czy ropnie w uszach mogą zrobić się od problemu z zębami czy raczej od zęba mogą boleć uszy ale gdyby problem był z zębem to nie ma mowy o ropniach w uszach?
Jeżeli chodzi o szczękę i zęby to nie mam zadnych opuchnięć. Bola mnie takze lekko zatoki szczękowa i czołowa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post