Przewlekły stały ból

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Makaron255
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2019, o 18:34

Przewlekły stały ból

Post autor: Makaron255 »

Witam


W 2016 roku wystapił u mnie dośc spory problem z ktorym zyje do dzis.

Mianowicie, w tamtym roku zaczęły sie u mnie dziwne przypadłości bólowe, niewiadomego do dzis pochodzenia. Zaczeło sie od bólu lewej strony brzucha wraz z promieniowaniem do lewej reki, naprzemiennie z bółem prawej strony brzucha z promieniowaniem do prawej ręki. Bóle tępe, stałe, nie pulsujące. Cos w stylu ucisku. Skala bólu 1/5 - ból delikatny uporczywy, nie dajacy zapomniec. Bóle trzymały sie 2-3 tygodnie i puszczaly na pare dni i tak przez ponad rok. Na zmiane stronami.


W tym czasie zrobione zostały komplety badan krwi,moczu, usg jamy brzusznej, gastroskopia kolonoskopia - wszystkie wyniki badań były dobre.

Miałem spokój w bólach gdzies do polowy tego roku ( bo w czerwcu powrociły bóle) - ale juz troche inne, wiec chciałbym zaczerpnąc rady czy moze to byc dalszy ciąg mojej przypadłości czy cos innego.

Na dzien dzisiejszy od sierpnia praktycznie codziennie atakuje mnie lekki, stały i tępy bół przebiegajacy:

Od prawej strony głowy ( głównie obok ucha i z tyłu), pod prawym okiem ( prawa część twarzy), szyja, prawy bark az do dłoni.

Często kiedy wstanę, bol rozlewa sie takze od pasa w dół. Czyli w skrócie czuje lekki ból w calej prawej stronie ciała !!!! :/

Ogolnie 23 lata, mezczyzna, jestem osoba nerwowa, wiecznie zmęczona, często przeziebiona, leniwa, nadwaga lekka, ostantio dostałem nadcisnienia 160/100 po przebudzeniu 130/100 po lekach w normie.

Czy ból prawej storny ciała który wydaje mi sie kumulować sie w prawej tylnej stronie głowy i szyi moze byc objawem jakiejs powaznej choroby czy raczej na tle nerwowym? Biorąc pod uwage sytucje sprzed 3 lat


Prosze o komentarz kogoś kto miał doswiadczenie z podobnymi sytuacjami. Licze na wsparcie przez internet
Makaron255
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2019, o 18:34

Re: Przewlekły stały ból

Post autor: Makaron255 »

Zapomniałem dodac, ze mięsiąc temu mialem wycinanego guza z języka - był to włókniak 4mm - po badaniu histpa zadnych zlych wiesci. Najprawdopodobniej uraz mechaniczny.

Mimo to, widocznie mam spuchnięty prawy tył języka ( widoczna delikatna dysproporcja języka prawa strona, lekarz usuwajacy guzek mowil ze to normalne i czasami wystepuje asymetria.)

Zastanawia mnie powiązanie bólów prawej strony ciała ktore opisalem w glownym poscie i sytuacja z asymetria prawostronna jezyka
rozan
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2019, o 14:31

Re: Przewlekły stały ból

Post autor: rozan »

poczekaj jeszcze trochę, może rzeczywiście to normalne i trzeba poczekać
Makaron255
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2019, o 18:34

Re: Przewlekły stały ból

Post autor: Makaron255 »

Witam jakby ktos mial podobne dziwne objawy to warto zrobic testy na borelioze. U mnie to byl powód dziwnych dolegliwosci bólowych, depresji, nerwicy. Obecnie sie lecze i jest juz duzo lepiej
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Przewlekły stały ból

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, czy badał Pana neurolog? Jeżeli nie, to warto udać się na wizytę żeby potwierdzić bądź wykluczyć obciążenie centralnego lub obwodowego układu nerwowego.
Z mojego doświadczenia proszę przemyśleć czy w okresach zaostrzeń objawów nie przeżywał Pan silnego stresu, albo czy nie towarzyszy Panu stres przewlekle.
Jeżeli badanie somatyczne będzie w porządku to proponowałbym zasięgnąć konsultację z psychologiem. Proszę nie odebrać tego w stylu " nigdzie nie idę, nie jestem czubkiem".
Przewlekły stres powoduje stałe podwyższone działanie układu nerwowego (współczulnego), co w bardzo dużym uproszczeniu, może mieć wpływ na podwyższone napięcie mięśniowe, układ hormonalny, narządy wewnętrzne. Jeżeli znajdzie Pan źródło problemu z odpowiednim specjalistą to praca nad tym pozwoli pozbyć sie objawów, ale to może potrwać. powodzenia i pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post