RZS Niedowaga a siłownia

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
mateo931
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 06:11

RZS Niedowaga a siłownia

Post autor: mateo931 »

Witam mam pytanie i problem
Od 6 roku życia choruje na RZS ale na tą chwilę jest poprawa i lekarz pozwolił mi ćwiczyć na siłowni ale nie mogę dźwigać wielkie ciężary i żeby nie było mocnego obciążenia.
Leczę RZS na tabletkach i jestem pod stałą kontrolą.
Dodatkowo od dwóch lat mam problem z wagą gwałtownie spadła z 64 kg na 50,4 kg wszystkie badania dobre.
Jestem po operacji przepukliny rozworu przełykowego żołądkowego w wieku 8 lat. Jakie zajęcia lub co mogę ćwiczyć na siłowni??
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: RZS Niedowaga a siłownia

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam , ten spadek wagi dość niepokojący (jeżeli NIE BYŁO: zmiany diety albo mocnego ograniczenia kalorii, zwiększenia aktywności ruchowej, silnego długotrwałego stresu to proszę to zgłosić lekarzowi prowadzącemu)
Co do ćwiczeń to najlepiej trening ogólno kondycyjny wszystkie partie ciała z niewielkim ciężarem. pozdrawiam
Larissa45
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2017, o 10:53

Re: RZS Niedowaga a siłownia

Post autor: Larissa45 »

Cześć. Ja też w ten sposób właśnie ćwiczę. Mam ćwiczenia kondycyjne. U mnie jest poprawa na tyle, ze mogę być aktywna fizycznie. Tylko mam jeden warunek- muszę nosic specjalne wkładki dla stopy reumatoidalnej, ze względu na to, ze mam płaskostopie podłużne i gdybym nie nosiła czegoś takiego, to miałabym straszne odciski i pęcherze, i w ogóle porażka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post