Jaką szczoteczke z elektrycznych wskazane jest używać?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Carmell
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2016, o 19:21

Jaką szczoteczke z elektrycznych wskazane jest używać?

Post autor: Carmell »

Witam,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem szczoteczki. Jest ogromny wybór, a ja tak naprawdę nie mam pojęcia jaką szczoteczkę powinnam kupić.

Moje zęby niestety nie są idealne. Pół roku temu miałam założoną koronkę na dolną szóstkę, druga szóstka została wyrwana, nie dało się jej odratować. Natomiast dolnych piątek nie było pod zębami mlecznymi, więc bardzo mi zależy na tym aby moje ósemki jak najdłużej przetrwały.
Nie mam problemów z kamieniem nazębnym zazwyczaj gdy chodzę na wizyty kontrolne nie ma potrzeby go usuwać.

Używam zazwyczaj szczoteczki manualnej - średniej, od roku dzięki swojej dentystce poprawnie szczotkuje zęby ruchem wymiatającym, jednak po szczotkowaniu mam uczucie, że na zębach nadal jest osad. Dlatego właśnie chciałam zainwestować w szczoteczkę elektryczną, jednak po przeczytaniu kilkunastu artykułów dla moich ząbków chyba będzie lepsza szczoteczka soniczna.
I tutaj mam największy dylemat, kolejny to model szczoteczki, niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie wydać tylu pieniędzy, raczej dysponuje kwotą do 300 zł.

Na przypadkowych stronach znalazłam kilka promocji
szczoteczka elektryczna:
Oral-B Trizone 500
Oral-B Trizone 700
Oral-B Trizone 3000

szczoteczka soniczna:
SONICARE Philips EasyClean HX6511/50
Oral-B Pulsonic Slim
Philips Sonicare PowerUp SENSITIVE HX3120
Philips Sonicare PowerUp HX3110

tutaj niżej trochę droższe jakie znalazłam:
Philips Sonicare CleanCare HX5350/02
WhiteWash Sonic Whitening SW1000


Przeczytałam opis każdej z nich jednak mam wrażenie, że one jakoś minimalnie się od siebie różnią, opinii jest niestety niewiele. I tak naprawdę przejrzałam niewiele stron, być może znajdują się jeszcze inne, lepsze modele.

Chciałabym się dowiedzieć jaką szczoteczkę jest w stanie polecić lekarz stomatolog.
I na którą się zdecydować: soniczna czy elektryczna?
koronka

Re: Jaką szczoteczke z elektrycznych wskazane jest używać?

Post autor: koronka »

Carmell pisze:szczoteczka soniczna:
SONICARE Philips EasyClean HX6511/50
Oral-B Pulsonic Slim
Philips Sonicare PowerUp SENSITIVE HX3120
Philips Sonicare PowerUp HX3110
Każda będzie dobra. Nie cena się liczy a jakość.Pozdrawiam
kilian33
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 2 maja 2016, o 20:10

Re: Jaką szczoteczke z elektrycznych wskazane jest używać?

Post autor: kilian33 »

Odświeżam temat sam poszukuję czegoś dla siebie, a wybór jest ogromny. Znacie jakieś specjalistyczne stronki, w miarę obiektywne z porównaniami tego typu sprzętu? Znalazłem kilka blogów i stronę blog:szczoteczka elektryczna
W sumie to dosyć ciekawy temat, bo użytkowników coraz więcej, a wiarygodnych informacji na necie dosyć mało. Co sądzicie o tych najpopularniejszych modelach? Jest różnica pomiędzy markami?
przemekb102
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2020, o 13:41

Re: Jaką szczoteczke z elektrycznych wskazane jest używać?

Post autor: przemekb102 »

Jeżeli chodzi o porównanie dwóch największych marek szczoteczek, czyli Oral-B i Philipsa.
Ciężko doradzić co wybrać. Zdania nawet wśród specjalistów są podzielone. Trzeba kierować się własnymi preferencjami :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post