Delicol krople na kolke dla niemowląt - Enzym Laktaza

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Delicol krople na kolke dla niemowląt - Enzym Laktaza

Post autor: admin. med. »

Co to jest Delicol?
Enzym odpowiedzialny za trawienie cukru mlecznego laktozy.
Co zawiera i jak działa Delicol?
Enzym laktaza wytwarzany jest w rąbku szczoteczkowym nabłonka jelita cienkiego. Bierze udział w hydrolizie laktozy do cukrów prostych: glukozy i galaktozy, które są łatwiej przyswajalne przez organizm. Laktoza to dwucukier zawarty w mleku i jego przetworach; do strawienia laktozy niezbędna jest odpowiednia ilość enzymu trawiącego (laktazy). Niedobór laktazy wywołuje zespół objawów nazywanych nietolerancją laktozy. Jego objawami są: biegunka, nadmierne wytwarzanie gazów jelitowych, wzdęcia, kurczowe bóle brzucha, a u niemowląt mogą pojawić się kolki.
Preparat zawierający eznym laktazę przeciwdziała powstawaniu tych objawów i umożliwia osobom z jego niedoborem odpowiednie trawienie produktów mlecznych
Kiedy stosować Delicol?
Preparat jest wskazany do stosowania w przypadku występowania objawów nietolerancji laktozy po spożyciu mleka i jego przetworów u niemowląt.
Kiedy nie stosować tego preparatu?
Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Delicol?
Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Spożycie nadmiernych ilości preparatu może wywołać efekt przeczyszczający.
Preparat należy standardowo stosować do ukończenia przez dziecko 3–4 miesięcy, potem należy stopniowo go odstawiać.
Krople należy dodawać do mleka w temperaturze pokojowej, ponieważ wyższa temperatura powoduje rozkład enzymu.
Dawkowanie preparatu Delicol
Preparat ma postać kropli do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Krople należy dodać do mleka modyfikowanego o temperaturze pokojowej; niemowlętom karmionym piersią preparat można podać łyżeczką.
Noworodki do 2. tygodnia życia. 5 kropli/posiłek
3.–4. tygodnia życia. 6 kropli/posiłek
Niemowlęta do 2. miesiąca życia. 8 kropli/posiłek
3.–4. miesiąca życia. 9 kropli/posiłek
po 4. miesiąca życia. 12 kropli/posiłek.
Dawka maksymalna wynosi 12 kropli/posiłek.
Czy można stosować Delicol w okresie ciąży i karmienia piersią?
W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?
Nie stwierdzono interakcji preparatu z innymi lekami.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
Jak każdy lek, również Delicol może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Spożycie nadmiernych ilości może wywołać efekt przeczyszczający.
Inne preparaty na rynku polskim zawierające laktaza

Kolaktaza (krople)
LactoControl (tabletki powlekane)
LactoStop (tabletki)
korcz
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 08:26

Re: Delicol krople na kolke dla niemowląt - Enzym Laktaza

Post autor: korcz »

Ponawiam pytanie.Czy ktoś z rodziców stosował krople?
Nataliaglik
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2020, o 08:18

Re: Delicol krople na kolke dla niemowląt - Enzym Laktaza

Post autor: Nataliaglik »

Tak, my stosowaliśmy Jesli bole brzuszka są spowodowane kolka nerkowa to jest to w zasadzie jedyny środek który pomoże. Delicol ma w sobie enzym laktaze oraz pomaga trawic mleko.

Najważniejsze to
podawać krople do każdego karmienia
oraz wykazać się cierpliwością bo rezultaty przychodzą z czasem a nie od razu

Na początku dobrze jest jednak przetestować bardziej naturalne sposoby, bo bywa, ze jest to po prostu kolka fizjologiczna, która jest spowodowana niewykształceniem się układu pokarmowego malucha. Probiotyk, masaż brzuszka, ciepłe okłady, kładzenie malucha na brzuszku, polewanie wodą brzucha w czasie kąpieli. Najbezpieczniej jest próbować najpierw naturalnych metod, żeby nie podrażnić jelit.
marlenaj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2017, o 09:25

Re: Delicol krople na kolke dla niemowląt - Enzym Laktaza

Post autor: marlenaj »

Sama stosowałam u córki Delicol , często poza tym kładłam na brzuszek na czymś twardym, masowałam okrężnymi ruchami ( po jedzeniu bo wtedy rezultaty były najlepsze). No i pomagał miś szumiś, bo córka sie po tym uspokajała

Prawda jest jednak taka, ze najlepiej pomagał Delicol, ktory doradziła mi moja pediatra, na początku podawałam do karmienia ponad 10 kropelek przy każdym karmieniu, potem stopniowo zmniejszałam dawkę bo nie było takiej potrzeby. Brzuszek już tak nie twardniał i tak nie bolał. Dziewczyny musicie rownież uzbroić sie w cierpliwość. To trzeba po prostu przetrwać. Jest to trudne, ale uwierzcie, ze kolki w końcu mina. Układ pokarmowy dziecka musi dojrzeć, nie u wszystkich dzieci pracuje tak samo dobrze na poczatku i jest to fizjologia.

Z czasem będzie coraz lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post