Staw ramienny, ból, chrupanie, rozszerzenie torebki stawowej, brak uszkodzeń mechanicznych wynikających z badania USG

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
wojtekplywak
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 gru 2018, o 20:14

Staw ramienny, ból, chrupanie, rozszerzenie torebki stawowej, brak uszkodzeń mechanicznych wynikających z badania USG

Post autor: wojtekplywak »

witaj, jestem wojtek, mam 17 lat i od ponad roku borykam się z bólem w stawach ramiennych, od 8 lat uprawiam pływanie a od 4 lat uprawiam pływanie wyczynowe, charakterystyka pływania to krótkie dystanse, preferowany styl to delfin(st.Motylkowy)(najbardziej wymagający styl).We wrześniu 2017 roku odczuwałem w lewym stawie lekkie chrupaniecia sporadyczne ( raz na 10 min), po miesiącu chrupanie powstało także w drugim stawie, bol powstał w grudniu ,a charakteryzowal się uczuciem utraty możliwości ruchu ramieniem nie związane ze zmęczeniem mięśni (mięśnie rześkie a nie mogłem pływać). Moja dieta jest na dobrym poziomie, dbałem zawsze o technikę podczas treningów na lądzie oraz informacje dotyczące treningu siłowego i dobrane obciążenie ( małe kg, powolne ruchy i dużo powtórzeń).Udałem się do ortopedy, były badania w kierunku reumatologicznego zapalenia stawów, krew wyszła okey , jedynie badania na chlamydia wyszly pozytywnie ale pod względem że obecnie nie mam ale kiedyś przechodziłem,. Oraz podyzszone ASO, również badanie USG pokazało że w stawie jest powiększona panewka oraz w mięśniach bądź ścięgnach znajdują się bodajże zwapnienia(napewno ciało obce), rentgen nie wykazał żadnego uszkodzenia mechanicznego, dodam że ból przeniosł się z czasem na inne stawy ( łokieć i nadgarstki zaczęły szczelac również) specyfiką szczelania polega na tym (przepraszam za składnie)podczas napięcia mięśni np bicepsu podczas zgięcia powstałe szczykanje i też inne stawy tak reagują, ale jeżeli moje mięśnie są luźne i osoba trzecia porusza np ramieniem w ten sam sposób co ja samodzielnie, nie powstaję strzykanie. Przechodziłem także rehabilitację igłami oraz byłem u dietetyka o specjalną dietę wzbogacona o wapń i inne pierwiastki oraz leczenie lekami dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. Ból nie ustępuje i od miesiąca nie mogę normalnie funkcjonować, proszę o pomoc, musiałem zaprzestać treningu już od 4 miesięcy, proszę o pomoc i dziękuję.
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Staw ramienny, ból, chrupanie, rozszerzenie torebki stawowej, brak uszkodzeń mechanicznych wynikających z badania US

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Prosze udać się do terapeuty manalnego który pracuje wg standardów IFOMPT, może pomoże, pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post