Pełnowartościowe pożywienie.Jakie powinno być.

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
Awatar użytkownika
tobiaszr
Użytkownicy
Posty: 74
Rejestracja: 17 maja 2017, o 12:10

Re: Pełnowartościowe pożywienie.Jakie powinno być.

Post autor: tobiaszr »

Ciekawy artykuł znajduje się na stronie:
[mod]
Moze kogoś zainteresuje. Jest tutaj opisane jakie produkty warto jest jeść w diecie antynowotworowej. Wiele produktów w bardzo skuteczny sposob zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.
Nie są również wbrew pozorom trudno dostępne Większośc mozna znaleźć na lokalnym bazarku:
czerwone winogrona
pomidory
kurkuma
brokuł
brukselka
kapusta
patafilar

Re: Pełnowartościowe pożywienie.Jakie powinno być.

Post autor: patafilar »

W swojej umiarkowanej i zbilansowanej diecie wykorzystuję jako uzupełnienie soki z warzyw i owoców. Piję soki przeważnie warzywne. Moc witamin i enzymów skutecznie chroni mój organizm przed chorobami a jednocześnie daje dużo energii. Soki wyciskam samodzielnie w wyciskarce wolnoobrotowej aby zachować cenne witaminy. Soki ze sklepu nie mają dużej wartości odżywczej. Będąc już kilka lat na takiej umiarkowanej bardziej wegetariańskiej diecie z wykorzystaniem soków, jestem zdrowy, mam dużo energii i młody wygląd. Ważna jest też aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aby nie siedzieć za długo przed komputerem czy tv.
bet-kina
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2018, o 14:19

Re: Pełnowartościowe pożywienie.Jakie powinno być.

Post autor: bet-kina »

Przede wszystkim zróżnicowane - owoce, warzywa, chude mięso, nabiał, orzechy, pestki, kasze. Ja przez dość długi czas tego unikałam, a okazało się, że bardzo dobrze działa na mój organizm. Poza tym - najlepiej jeśli kupujemy jedzenie jak najmniej przetworzone, czyli nie wszelkiego typu gotowce. Warto gotować samemu, bo choć zajmuje to więcej czasu niż podgrzanie w mikrofalówce, to korzyści dla zdrowia są znacznie większe.
Poza tym nie można zapomnieć o piciu - ja wybieram głównie zieloną herbatę albo wodę, którą doprawiam ulubionymi owocami i ewentualnie miodem (taki napój mogę pić przez cały dzień!!).
AldonaMala

Re: Pełnowartościowe pożywienie.Jakie powinno być.

Post autor: AldonaMala »

Z chęcią przeczytam książkę, jednak przy moich problemach z trzustką szybo nie zrezygnuje z usług dietetyka klinicznego Pani B. Przedmówca ma rację i ułożenie diety to wcale nie jest taka prosta sprawa. Co innego gdy ktoś jest zdrowy i może jeść wszystkie produkty, a co innego gdy trzeba wyeliminować określone grupy produktów.
lilou
Użytkownicy
Posty: 55
Rejestracja: 9 gru 2015, o 09:00

Re: Pełnowartościowe pożywienie.Jakie powinno być.

Post autor: lilou »

z gotowych rozwiązań to mi się sprawdziły shaki fitMe, są sycące, można nimi zastąpić 2 posiłki w ciągu dnia, mają w skłądzie superfoods i dużo witamin. Jak nie mam czasu nic sobie ugotować to mnie ratują i nie pochłaniam już tak masowo batonów, fastfoodów itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post