stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
dimedicus

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: dimedicus »

Nic na zdjęciach nie ma poważnego
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: bialas55 »

czy to zgrubienie to jakas zmiana pourazowa np zgrubienie okostnej, jest twarde i nie boli przy dotykaniu
dimedicus

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: dimedicus »

bialas55 pisze:to jakas zmiana pourazowa
tak
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: bialas55 »

bylem w szpitalu po drugie skierowanie, tym razem pojde do innego lekarza, pani, ktora mnie przyjmowala powiedziala, ze ten guz/wybrzuszenie to bardzo prawdopodobnie peknieta torebka stawowa, czy to jest do wyleczenia, bo jak czytam na ten temat to nie brzmi to optymistycznie?
dimedicus

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: dimedicus »

Oczywiście że jest do wyleczenia tyle że nie uważam aby to było tak
bialas55 pisze: ze ten guz/wybrzuszenie to bardzo prawdopodobnie peknieta torebka stawowa,
czasem trwa to kilka tygodni ale czasem potrzebne leczenie dodatkowe połączone z fizjoterapią
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: bialas55 »

Bylem u lekarza i bylo to najprawdopodobniej naderwanie przyczepu miesnia, a ten guz jest stad, ze palec nie byl usztywniony od razu po urazie i tak sie zrobilo, palec bedzie troche krzywy do konca zycia, a ten guz powinien zniknac czasem, mam palec cwiczyc zginac i prostowac, a czy zeby tego palca na noc skleic plastrem tak zeby byl zgiety bedzie dobrym pomyslem?
dimedicus

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: dimedicus »

Obecnie nie ma już takiej potrzeby.
bialas55
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 1 gru 2015, o 07:06

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: bialas55 »

Wiec tak palec zgina sie normalnie, ale to zgrubienie ani troche sie nie zmniejszylo, ogolnie palec jest sprawny, ale fizycznej pracy typu cos mocniej chwycic czy scisnac nim nie zrobie bo wtedy boli, obstawiam ze to zwapniony krwiak i juz wrosl mi w strukture palca i temu tak sie dzieje, mam jechac prywatnie robic usg palca, bo lekarze z mojego miasta nie dadza mi na pewno skierowania na usg tylko znow przepisza zel do smarowania?
dimedicus

Re: stan palca bez zmian miesiąc po upadku

Post autor: dimedicus »

bialas55 pisze:mam jechac prywatnie robic usg palca, bo lekarze z mojego miasta nie dadza mi na pewno skierowania na usg tylko znow przepisza zel do smarowania?
Może zleci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post