Choroba Peyroniego

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
khall
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2016, o 21:17

Choroba Peyroniego

Post autor: khall »

Witam. Czy wie ktoś jak wygląda stosowanie leku Depo-Medrol przy chorobie Peyroniego?? Czy są jakieś skutki uboczne leku przy tej dawce?? Trądzik, wzrost wagi, itp. podane na ulotce?? Stosowanie przy minimalnej dawce leków przeciwpadaczkowych (Tegretol pół tab. wieczorem). Pozdrawiam
dimedicus

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: dimedicus »

Jak każdy glikokortykosteroid ma dużo skutków ubocznych ale zysk często jest wyższy aniżeli szkoda.Tym bardziej że jest bardzo mocnym lekiem.
Aby się nie rozpisywać zacytuję"


Często: zakażenia, zespół Cushinga, pogorszenie tolerancji glukozy, zatrzymanie sodu, zatrzymanie płynów, zwiększone zapotrzebowanie na insulinę (lub doustne leki hipoglikemizujące w cukrzycy), zaburzenia afektywne (w tym nastrój depresyjny, nastrój euforyczny; u dzieci: wahania nastroju, nieprawidłowe zachowanie, bezsenność), zaćma, jaskra, nadciśnienie, wrzody trawienne (z możliwą perforacją wrzodu trawiennego i krwawieniem z wrzodów trawiennych), wylewy podskórne, trądzik, zahamowanie wzrostu (u dzieci), osteoporoza, osłabienie mięśni, osłabione gojenie, obrzęk obwodowy, rozdrażnienie (u dzieci), zmniejszenie stężenia potasu. Częstość nieznana: zakażenia oportunistyczne, zakażenia w miejscu iniekcji, zapalenie otrzewnej, nadwrażliwość na lek, reakcja anafilaktyczna, niedoczynność przysadki, alkaloza hipokaliemiczna, dyslipidemia, wzrost łaknienia (co może spowodować wzrost wagi), lipomatoza, zaburzenia afektywne (w tym labilność afektu, uzależnienie psychiczne, myśli samobójcze), zaburzenia psychotyczne (w tym mania, urojenia, omamy i schizofrenia (zaostrzenie), stan splątania, zaburzenia psychiczne, zaburzenia lękowe, zmiany osobowości, wahania nastroju, nieprawidłowe zachowanie, bezsenność, zwiększenie ciśnienia śródczaszkowego (z tarczą zastoinową - łagodne nadciśnienie śródczaszkowe), drgawki, amnezja, zaburzenia kognitywne, zawroty głowy, ból głowy, wytrzeszcz, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, zastoinowa niewydolność serca (u wrażliwych pacjentów), niedociśnienie, czkawka, krwawienie z żołądka, perforacja jelit, zapalenie trzustki, wrzodziejące zapalenie przełyku, zapalenie przełyku, ból brzucha, rozdęcie brzucha, biegunka, dyspepsja, nudności, obrzęk naczynioruchowy, wybroczyny, atrofia skóry, rozstępy skórne, hiperpigmentacja skóry, hipopigmentacja skóry, nadmierne owłosienie, wysypka, rumień, świąd, pokrzywka, nadmierne pocenie się, martwica kości, złamania patologiczne, atrofia mięśni, miopatia, artropatia neuropatyczna, ból stawów, ból mięśni, nieregularne miesiączkowanie, reakcje w miejscu iniekcji, jałowy ropień, uczucie zmęczenia, złe samopoczucie, rozdrażnienie (u dorosłych), zwiększenie aktywności AlAT, AspAT, fosfatazy alkalicznej we krwi, wzrost ciśnienia śródgałkowego, zmniejszenie tolerancji na węglowodany, zwiększenie stężenia wapnia w moczu, supresja reakcji na testy skórne, zwiększenie stężenia mocznika we krwi, ujemny bilans azotowy (ze względu na katabolizm białka), zerwanie ścięgna (szczególnie ścięgna Achillesa). Rzadko: ślepota związana z leczeniem podawanym wokół zmiany w okolicach twarzy i głowy. Po zaprzestaniu stosowania leku może wystąpić zespół odstawienia: jadłowstręt, nudności, wymioty, letarg, bóle głowy, gorączka, ból stawów, złuszczanie, bóle mięśni, spadek masy ciała i (lub) niedociśnienie tętnicze." koniec cytatu.

Należy pamiętać że że choroba Peyroniego nie jest jednolitą chorobą i podstawą zwykle jest tło genetyczne, przebyte urazy i zmiany miażdżycowe.
Zachęcające wyniki w leczeniu choroby Peyroniego daje właśnie stosowanie Depo-medrolu oraz Werapamilu.
khall
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2016, o 21:17

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: khall »

Lekarz stwierdził że to ta choroba. jest to stwardnienie z lewej strony prącia rozciągające się na około hmm... 2cm (na początku i końcu jakby troszkę grubsze) po erekcji zwiększa się a potem maleje po dłuższym czasie. Na początku bolało przy erekcji (wtedy wyczuwałem tylko jedną kulkę) i problem z utrzymaniem erekcji gdy partnerka było stroną "aktywną". Teraz jest już dobrze bez bólu i problemów z erekcją. Czy to na pewno ta choroba?? Czy może samoistnie się zakończyć (przyjmuję witaminę e od 2 tyg i jest to jakby cieńsze)?? trwa to około 7 miesięcy. Czy później objawy się zwiększą i leczenie będzie trudniejsze?? Strasznie boję się skutków tego depo medrolu (impotencja też jest podana w ulotce) Mam 21 lat czy krótkie wędzidełko mogło być powodem powstania?? Czasem po stosunku w czasie erekcji np w nocy bolał mnie penis. Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam.

PS. A i jeszcze przez jaki okres podaje się lek??
dimedicus

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: dimedicus »

khall pisze:czy krótkie wędzidełko mogło być powodem powstania??
nie
Wit.E zaleca się stosować przez kilka miesięcy,jeśli chodzi o samą chorobę Peyroniego często ustępuje samoistnie ale to występuje u ok.połowy pacjentów,więc lekarze zwykle maja dylemat,leczyć czy nie.
W zależności od stosowanego leku leczenie prowadzi się do 3 , 6 lub 12 miesięcy(nie dłużej)
khall
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2016, o 21:17

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: khall »

A w przypadku depo-medrolu jak długo trwa leczenie??
dimedicus

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: dimedicus »

do 3 miesięcy
khall
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2016, o 21:17

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: khall »

To znowu ja. Jeszcze mam kilka pytań.
1. Czy w spermie może ów depo-medrol przeniknąć do ciała partnerki i zagrozić ciąży??
2. Jaką dawkę się stosuje? Wykupiłem receptę 2 x 1ml (40mg x 1ml). Wstrzykuje się cały 1 ml czy mniej??
3. Jeśli cały ml to będzie pewnie 1 wizyta i druga po miesiącu i koniec tak??
4. I co z tymi lekami przeciwpadaczkowymi (tegretol)? Pół tabletki wieczorem?? Czy te leki mogą na siebie oddziaływać??
5. Prowadzenie samochodu w czasie kuracji?
To już chyba koniec pytań.
Może te pytania są głupie ale przerażają mnie te skutki uboczne...
Dziękuję za cierpliwość.
dimedicus

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: dimedicus »

1. Nie
2.
khall pisze:40mg x 1ml
3. To zależy od zaleceń lekarza ale nie prędzej jak po 14 dniach
4. Nie wchodzą w interakcje
5.Nie wpływa, jeśli chodzi o Depo-Medrol
khall pisze:Może te pytania są głupie ale przerażają mnie te skutki uboczne...
Żadne pytanie nie jest głupie,jeśli się nie wie, każdy ma prawo zapytać a my tu jesteśmy od tego aby odpowiedzieć i wyjaśnić.
khall
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2016, o 21:17

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: khall »

Ogromnie dziękuję za pomoc <kwiatek> Trochę mnie to uspokoiło ;) Teraz tylko zacisnąć zęby i iść na kurację :?
Jare34

Re: Choroba Peyroniego

Post autor: Jare34 »

Warto spróbować metody ESWT na Choroba Peyroniego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post