Jak poinstruować pacjenta o sposobie używania kuli

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
Asystentka

Jak poinstruować pacjenta o sposobie używania kuli

Post autor: Asystentka »

Jak poinstruować pacjenta o sposobie używania kuli (która ręka, jak dobrana wysokość itp.)?

Chodzenie z dwiema kulami łokciowymi: kule łokciowe należy trzymać z wyprostowanymi nadgarstkami i stawami łokciowymi zgiętymi pod kątem 25–30 stopni. Kule powinny opierać się o podłoże ok. 30–50 cm od paluchów stóp, ciężar ciała powinien być przenoszony przez dłonie, ramiona.
Chodzenie z jedną kulą łokciową: należy ją trzymać w ręce przeciwnej niż kończyna operowana (np. endoproteza) lub przeciwnej do chorego stawu. Wysokość anatomicznie dobranego uchwytu (rączki) kuli łokciowej powinna znajdować się na wysokości krętarza kości udowej, a staw łokciowy kończyny górnej podpierającej się powinien być zgięty pod kątem 25–30 stopni przy odstawieniu kuli od bocznej powierzchni buta na odległość 20 cm.
Chodzenie po schodach z kulą łokciową/laską:

wchodzenie po schodach: należy postawić na stopień najpierw zdrową nogę, a następnie dostawić nogę operowaną/chorą oraz dostawić laskę/kulę
schodzenie po schodach: należy zestawić laskę/ kulę na stopień niżej, opuścić nogę operowaną/ chorą stopień niżej i dostawić nogę zdrową.
loop
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2021, o 18:29

Re: Jak poinstruować pacjenta o sposobie używania kuli (która rę

Post autor: loop »

Ja googlowałam jak się chodzi na kulach, bo nie miałam pojęcia :lol:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post