Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Zakochani, zachowania, nieporozumienia, różnice wiekowe partnerów rady.
admin. med.

Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: admin. med. »

Normalną sprawą jest(niestety)że w związku między dwojgiem dojdzie do ostrej sprzeczki.Wiadomo,dochodzi w następstwa do tzw"Cichych Dni" Co zrobić?
Należy pozwolić sobie ochłonąć(każdy jest tylko człowiekiem i ma różne reakcje)Różnie reagujemy na sytuacje stresujące,jeden potrzebuje więcej czasu inny przechodzi do tego problemu nad porządkiem dziennym.Szybkie wyciągnięcie"ręki do zgody" nie zawsze przynosi dobre efekty i przynosi więcej szkody jak pożytku,w może też doprowadzi do zaostrzenia sytuacji.Dlatego należy ochłonąć,udać się na spacerek,pobiegać po sklepach czy wyskoczyć czasem np na rybki.(Każdy ma coś co lubi i co pozwala na uspokojenie)Wówczas możemy przemyśleć dlaczego doszło do takiej sytuacji jak zadrażnienie,kłótnia.Zastanówmy się nad przyczyną,a może partner ma jakieś problemy(może w pracy,złe samopoczucie,itd)Takie sytuacje stresujące,szukają okazji dania upustu negatywnym emocją!Uświadomienie sobie tego pozwala zrozumieć i odszukać jak wyjść z takiej sytuacji konfliktowej a to już jest pierwszy krok do pojednania.Nie ma znaczenia kto pierwszy wyciągnie rękę do zgody,bez względy z jakiej przyczyny nastąpił konflikt i kto więcej używał negatywnych słów>W pożyciu dwojga ludzi istotne jest zawsze rozsądne podejście do rozwiązania sporu a co jest najbardziej istotne.OCZYWIŚCIE ROZMOWA.
Tej nie zaczynamy od wyliczania oskarżeń kto co powiedział,rozmowa ma doprowadzić do zgody a nie do drążenia konfliktu.Lepiej się "kajać"prosić o zrozumienie,wyjaśnić przyczyny konfliktu.Taka ręka do zgody moze się zaczynać od słów:"Bardzo mi przykro,ze tak się stał","Chcę zrozumieć przyczynę sporu"Otwartość dialogu zaowocuje.Ważne jest aby jedna ze stron rozpoczęła rozmowę.Oczywiście należy unikać konfliktów i starać się panować na takimi sytuacjami.Czasem lepiej policzyć do 10,przemilczeć przykrość(nie zawsze jest ona świadoma),wyjść z pomieszczenia.Bardzo istotnym elementem do pogodzenia jest kontakt wzrokowy czy dotyk partnera,czyż można się złościć na kogoś kto cię dotyka i jest blisko.Przecież i tak się pogodzimy.
inka28
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 9 mar 2016, o 07:13

Re: Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: inka28 »

nie ma chyba związku bez kłótni i sporów, bardzo ważna jest na pewno rozmowa.ja w takich momentach staram się zaskoczyć jakoś partnera, zrobić romantyczną kolację, świece, wino, ładnie się ubrać, reszta potem sama się potoczy pozytywnie oczywiście, bo który facet nie ulegnie sexownej partnerce?
ankaa735
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 14:39

Re: Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: ankaa735 »

Moim zdaniem przede wszystkim nie można udawać, że nic sie nie stało i problem nie istnieje. To najprostsza droga to niekończących się kłótni, pretensji i wypominania. Ważne, żeby wszystkie niedomówienia wyjaśniać od razu. Związek bez kłótni chyba nie istnieje, ale każdą z nich należy zakończyć zgodą. Po burzy emocji można porozmawiać, znaleźć jakieś wyjście z trudnej sytuacji, a następnie zapamiętać, co powiedziały obie strony, żeby nie doprowadzać do powtórek z rozrywki :)
Ruta
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2016, o 10:24

Re: Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: Ruta »

Fundamentem jest rozmowa, bez niej o problem i kłotnię nietrudno a to tylko krok od zakończenia związku...
Awatar użytkownika
pela
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:07

Re: Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: pela »

Kłótnie zawsze zdarzają się w związkach, ale po burzy wychodzi słońce :) Najrozsądniej jest dać sobie trochę czasu i rozmawiać, nie milknąć :)
Betka
Użytkownicy
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:20

Re: Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: Betka »

Ja wolę po kłótni milczeć aż się uspokoję, mój partner woli przeanalizować wszystko na gorąco. Z tego wychodzi kolejna kłótnia. Błędne koło ;)
loop
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2021, o 18:29

Re: Jak się pogodzić,kiedy się pokłócimy

Post autor: loop »

My z mężem po prostu musimy się uspokoić, a jak już to nastąpi, to siadamy i się przepraszamy, na spokojnie już rozmawiamy o problemie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post