Ból głowy za prawym okiem

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
mazo
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, o 12:56

Ból głowy za prawym okiem

Post autor: mazo »

Witam
Zacznę od tego, że mam 26 lat i jestem mężczyzną. Nie wiem czy wszystko to co opiszę jest ze sobą związane.

Moje problemy zaczęły się jakoś w 2018 roku. Leżałem sobie spokojnie na kanapie i oglądałem film. Nagle poczułem narastający ból głowy za prawym okiem, który promieniował w tył głowy, był na tyle silny, że musiałem iść położyć się do łóżka. Będąc już na łóżku dochodziły nowe atrakcje tj. marznięcie dłoni, bladość skóry, ataki paniki, drgawki (jak przy wysokiej gorączce). Bałem się wtedy dosyć mocno o siebie. Po pewnym czasie usnąłem. Obudziłem się po +- pół godziny i wszystkie objawy, w tym ból głowy zniknęły.
Coś takiego zaczęło mi się przytrafiać częściej, zazwyczaj w odstępie miesiąca, dwóch miesięcy. W końcu zacząłem zauważać, że w dzień w którym będę miał „atak” - tak to nazywam, jestem od rana przymulony, otumaniony, czuję dziwnę uczucie za prawym okiem (nigdy nie zdażyło mi się to za lewym okiem). Zazwyczaj jeżeli występują symptomy wskazujące na ten atak, wzięcie silnej tabletki przeciwbólowej temu zapobiega. Jeżeli już atak wystąpi to tabletka nie daje 100% gwarancji i zazwyczaj pomaga usnąć i się obudzić. Dwa razy zdarzyło mi się, że miałem zaburzenia widzenia na oboje oczu. Nie było to w trakcie ataku, siedziałem sobie na krześle i poczułem jakby narastające ciśnienie w głowie, nie był to ból, ale również było to nie miłe uczucie. Jeżeli chodzi o samo zaburzenie widzenia to widziałem obraz jakby przez wodę, tzn. otoczka wzroku, czyli kąty widzenia były jakby otoczone takimi wodnymi okularami.

Jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy to wygląda to następująco:
Takie ataki raczej już nie występują, a jeżeli czuje coś nie tak to szybkie wzięcie tabletki załatwia sprawę.
Mam za to problem na zasadzie, że często jestem otępiały, brak skupienia, zapatrywanie się np. na ścianę. Przed oczami często latają mi takie czarne plamki, za prawym okiem prawie codziennie czuję takie dziwne uczucie jakbym coś za nim miał, czasem te uczucie przeradza się w ból prawej strony głowy ale już nie tak silny jak na początku. Miewam też takie uczucie podniesionego ciśnienia w głowie, które przechodzi po…wypróżnieniu się, to mnie bardzo zastanawia dlaczego akurat po tym. Zauważyłem też, że wzrok w prawym oku pogorszył mi się nieznacznie w odniesieniu do oka lewego. Tak samo oko prawo często zachodzi mi mgłą i muszę je przecierać.
Nie wiem co robić, ponieważ do października przebywam w Holandii. Mogę iść tutaj do lekarza ale obawiam się, iż przez barierę językową (nie mówię po niderlandzku a po angielsku nie mówię idealnie) mogę coś nie dopowiedzieć a lekarz uzna, że przyszedłem z pierdołą i odeśle mnie z paracetamolem do domu. Proszę o poradę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post