Badania sluchu

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Magdalenka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 16 lut 2016, o 15:18

Badania sluchu

Post autor: Magdalenka »

Witam
Mam nastepujacy problem:
W sierpniu zaczely sie szumy uszne(piski stukania) natretne uniemozliwiajace sen odpoczynek>Łącze to z lekie antydepres. elicea bo pojawily sie one ok 3 tyg od przyjmowania leku.Mialam bad sluchu wyszedl lekki niedosluch na wysokiej czestotliwosci w granicy normy w uchu prawym.Mialam jeszcze takie badanie ślimaka ucha ze czoło i za uszami naciera sie piaskiem przypina sie elektrody i zaklada sluchwki na uszy i najpierw w jednej sluchawce pojawiaja sie dzwieki o roznym natezeniu a pozniej to samo w drugim uchu.Trwaono ok 1h podczas bad. nie wolno sie wogole po=ruszyc.Zapomnialam jak nazywa sie to badanie?.Po odczytaniu badania
W prawych uchu wyszedl dobry wynik a w lewym jakies zaklucenia w zapisie.Moze to przez to ze sie wystraszalam tych dzwiekow i poruszalam sie ?
I dr dala mi teraz skierowanie na tomografie komp z kontrastem.Co to badanie wykarze.
Prosze o wyjasnienie
dziekuje
Magdalenka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 16 lut 2016, o 15:18

Re: Badania sluchu

Post autor: Magdalenka »

przepraszam zamiast tomograqfii mialo byc rezonans magnetyczny
tamako

Re: Badania sluchu

Post autor: tamako »

Myślę że powinnaś udać się na badanie słuchu, które pokaże ci co i jak.
Monika_S
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2021, o 10:59

Re: Badania sluchu

Post autor: Monika_S »

Mi pomógł ten lek.Po około 2 tygodniach nastąpiła znaczna poprawa.
puchacz7777
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2020, o 07:31

Re: Badania sluchu

Post autor: puchacz7777 »

Mam pytanie, czy przed badaniem słuchu warto czymś dodatkowo ucho oczyścić?? Szukam w aptekach internetowych i znalazłam coś takiego jak Vaxol, ma pomagać w usuwaniu woskowiny z uszu
lilou
Użytkownicy
Posty: 55
Rejestracja: 9 gru 2015, o 09:00

Re: Badania sluchu

Post autor: lilou »

taki spray to dobry pomysł, tylko pewnie z tydzień minium przed badaniem bym zaczęła stosować żeby się wszystko ładnie oczyściło, a vaxol przy regularnym stosowaniu wystarczy ci na kilka miesiecy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post