Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
markes
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2016, o 16:45

Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Post autor: markes »

Witam. Staram się o przyjęcie do wojska na żołnierza zawodowego. Niedługo mam jechać na ostatni etap czyli komisję lekarską do Bydgoszczy. I tu pojawia się problem. Zrobiłem sobie prywatnie badania krwi i ku mojemu zdziwieniu nie wszystko było w normie, a mianowicie podwyższona bilirubina( 1.76). Cała reszta wyników była dobra. Badanie wykonałem we wtorek po sylwestrze, więc mysłałem,że to może od alkoholu i ciąglych treningów(siłownia 4x w tyg i 6x w tyg 45min biegania). Alkohol pije tylko odświęta, bardzo rzadko. Od Sylwestra nie piłem nic i w weekend odpuściłem sobie również całkowicie aktywność fizyczną.Dieta niskotłuszczowa u mnie cały czas, nie pije kawy, od piątku brałem też 3x dziennie po 2 tabletki Hepatil. Poszedłem dziś prywatnie zbadać znów bilirubinę. Przed chwilą otrzymałem wynik i załamałem się - 1.93 ! Czyli jeszcze gorzej. Wyczytałem,że może to być zespół Gilberta. Czy jest jakaś szansa dla mnie, żeby obniżyć tą nieszczęsną Bilirubinę o której nawet nie miałem pojęcia ? Pozdrawiam
dimedicus

Re: Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Post autor: dimedicus »

markes pisze: to być zespół Gilberta
nie tylko,są i inne choroby podwyższające
Przede wszystkim dużo płynów >3L oraz stosować Hepatil 3 x dn po 2 lub Essentiale forte też tak samo,dodatkowo Proursan, oczywiście dieta(warzywa,owoce i to bardzo ścisła,mało ruchu
markes
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2016, o 16:45

Re: Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Post autor: markes »

Dziękuję za odpowiedź. Dietę stosuję już od ponad roku, gdy nie wiedziałem nawet o tej podwyższonej biliburinie. Przykładowo wygląda to tak :
1. Śniadanie - jajecznica z 4 jaj
2.3.4 posiłki - 50g makaron durum/ryż + 100g filet z piersi z kurczaka/ ryba + warzywa
5. Kolacja - 150g twarogu chudego+ 30g masła orzechowego.

Wody i innych płynów(kawa,herbata) piję około 4-5l dziennie. Od piątku biorę ten hepatil, ale póki co wynik poszedł niestety w drugą stronę. Odpuściłem póki co treningi, siedzę w domu i jedyną moją aktywnością jest zwykłe kręcenie się po domu czy wyjście do sklepu. W czwartek idę zrobić po raz kolejny badanie krwi a w poniedziałek mam umówione USG. Jestem załamany totalnie, bo czuję się świetnie, jestem w super formie, od roku wszystko co robiłem było ukierunkowane na dostanie się do wojska. Etat na mnie już czeka, ale ta nieszczęsna bilirubina jest dla mnie przeszkodą ...
markes
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2016, o 16:45

Re: Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Post autor: markes »

Kolejne badanie i wynik 1.85 ... Może ktoś sie wypowiedzieć o leku Luminal? Podobno zbija bilirubinę.
dimedicus

Re: Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Post autor: dimedicus »

markes pisze: o leku Luminal? Podobno zbija bilirubinę.
to prawda
Proszę nie liczyć na szybkie obniżenie, to co zalecałem wyżej,na to potrzeba czasu,zwykle do miesiąca.
markes
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2016, o 16:45

Re: Podwyższona Bilirubina, jak obniżyć ?

Post autor: markes »

Z tym, że diete ścisła już od dawna mam(trenuje na siłowni).Płynów dziennie to wypijam około 5l. Nie pije alkoholu, odstawiłem kawę, odpuściłem siłownię ponad tydzień temu.Ruszam się tyle co muszę po domu, czy wyjście do sklepu. Jutro mam usg jamy brzusznej i odbieram wyniki kolajnych badań krwi. ZObaczymy co mi lekarz powie, ale czuje, że bez Luminalu sie nie obędzie...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post