Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
ZastroskanyWnuk
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2019, o 10:06

Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Post autor: ZastroskanyWnuk »

Dzień dobry,

piszę w imieniu mojej 67 letniej babci, która dwa miesiące temu zaczęła odczuwać ogromny ból w odcinku lędźwiowym. Ból pojawił się po przeciążeniu się. Promieniuje od kręgosłupa do lewej dolnej części brzucha. Babcia ciężko pracowała od najmłodszych lat i przed tym przeciążeniem odczuwała bóle kręgosłupa, jednak nie aż takie jak teraz.

Lekarz rodzinny skierował babcie na badanie RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, którego wynik dołączyłem w załączniku do tego tematu oraz na badania morfologii, ob oraz crp, które były w normie. Lekarz po obejrzeniu zdjęcia RTG oraz opisu stwierdził że jedyne co może zaradzić to środki przeciwbólowe takie jak Doreta, Opokan, Tramal i plastry przeciwbólowe z morfiną. Zalecił również wizytę u ortopedy, na którą babcia obecnie oczekuje.

Babcia udała się również do Neurologa, który stwierdził że zalecone leki przeciwbólowe są dobrze dopasowane i zlecił USG jamy brzusznej oraz badanie ginekologiczne, ponieważ ból promieniuje na cały dół brzucha, wszystkie te dodatkowe badania wyszły bez zastrzeżeń. Neurolog zalecił długie odpoczynki w pozycji leżącej.

Specjalista od rehabilitacji do którego babcia się udała nie widział przeciwwskazań co do rehabilitacji. Zabiegi jakie babcia miała wykonane to: pole magnetyczne, laser, lampa, ćwiczenia rozciągające. Zabiegi te nie przyniosły żadnych efektów ani ulgi w bólu. Babcia otrzymała 15 zabiegów po 2,5 godziny każdy. Specjalista zalecił również zrobienie rezonansu aby zbadać tkankę miękką.

Po tak dużej dawce leków i rehabilitacji nie ma większej ulgi. Jedyna w miarę wygodna pozycja, która przynosi ulgę to leżąca na lewym boku. Pozycja siedząca lub stojąca przynosi ból i cierpienie. Ból ten objawia się pieczeniem tak silnym że często powoduje nawet mdłości. Ból nie jest odczuwalny podczas snu.

Babcia w najbliższych dniach uda się do ortopedy oraz prawdopodobnie wykona rezonans kręgosłupa. Czy można odwiedzić jeszcze jakiegoś specjalistę, lub wykonać dodatkowe badania aby poznać i poprawić sytuację mojej babci? Babcia mieszka w województwie Warmińsko-Mazurskim, najbliższe większe miasta to Olsztyn, Bartoszyce, Mrągowo.

Opis RTG:
1.jpg
Z góry dziękuję za pomoc.
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, proponowałbym udać się do terapeuty manualnego (fizjoterapeuta) który zbada pod kątem funkcjonalnym kręgosłup. Te zabiegi które był wypisane w poście z doświadczenia wiem ze są mało skuteczne dla osób z zaawansowanymi problemami zdrowotnymi. Zrobiliście naprawdę dużo jeżeli chodzi o diagnostykę wiec uważam że rezonans byłby już kropką nad i. pozdrawiam
melmanka

Re: Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Post autor: melmanka »

Robiłam rezonans w Warszawie, mają tam bardzo dokładny aparat 3T. Personel est bardzo przyjazny, wszystko dokładnie wyjaśnia także jak miałam przez badaniem stres tak po rozmowie byłam bardzo uspokojona :)
kindzia
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2021, o 15:40

Re: Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Post autor: kindzia »

Umów się na rezonans [mod], te badanie jest najbardziej dokładne.
IzabellaW
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 6 cze 2022, o 14:20

Re: Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Post autor: IzabellaW »

Na pewno rezonans dla dopełnienia diagnostyki. Możesz jeszcze kilka ciekawych rzeczy na temat bólu w odcinku lędźwiowym przeczytać tutaj -[mod]
kindzia
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2021, o 15:40

Re: Uciążliwy ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym u starszej osoby

Post autor: kindzia »

W Warszawie byłam na rezonansie całego krręgosłupa w centrum diagnostycznym [mod] Bardzo dobra diagnostyka,profesjonalna obsługa, świetny personel i w takim miejscu człowiek dobrze się czuje .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post