Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Rozmowy o wszystkim nie związane z tematyką forum.
ster
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 11 lut 2016, o 07:30

Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: ster »

Lew Starowicz powiedział kiedyś, że on jeszcze przed zawarciem małżeństwa widzi, że dana para się rozwiedzie a inna ma szanse przetrwać. Czy gdy przychodzi kryzys, to terapie małżeńskie, terapie dla par są w stanie pomóc?
jarex
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2016, o 06:05

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: jarex »

W wielu przypadkach pomagają. Wiadomo, nie we wszystkich - ale w wielu tak właśnie jest.
Jest to swoista ostatnia deska ratunku z której warto skorzystać.
Jak to wygląda w praktyce pytaj w LPS.

A Lew Starowicz czy Izdebski - kumaci ludzie. Znają się na rzeczy. Czytałem wywiad rzekę z tym pierwszym i mogę polecić.
qlopek999
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2016, o 16:30

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: qlopek999 »

Wszystko zalezy od sytuacji, od konkretnych ludzi. Nie ma uniwersalnego rozwiazania że coś pomaga. Ciężko tak oceniać przez internet...
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: ailana »

Sama obecnie szukam kogoś w Warszawie....
marlenaj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 25 sty 2017, o 09:25

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: marlenaj »

Zapisz się do strefy myśli strefamysli.pl. Zorientuj się kiedy mają wolne terminy na taką terapię. Sama początkowo nie bylam przekonana do terapii małżeństkiej ponieważ nie wierzyłam ,że druga osoba jest w stanie coś nam doradzić. Jednak wybraliśmy się za namową męża ( któremu bardziej zależało nawet na ratowaniu naszego związku niż mi samej).O ile na pierwszych spotkaniach mielismy problemy aby się przed sobą otworzyć to na kolejnych było coraz łatwiej.

W końcu zaczęliśmy się do siebie zbliżać. Wprawdzie przed nami jeszcze długa droga. Ale jest i tak zdecydowanie lepiej niż wcześniej.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 13:27 przez marlenaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Dorota_87
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 16:02

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: Dorota_87 »

Nigdy nie korzystałam z terapii dla par ale wydaje mi się,że to jak z psychologiem indywidulanym . Jeśli trafisz na dobrego psychologa - pomoże , jeśli na takiego, który podchodzi do swojej pracy aby tylko odbębnić i zainkasować kasę - nie (akurat korzystałam z psychologa ) .
Z ta różnicą ,że jeśli nie ma uczucia między dwojgiem ludźi to nie pomoże terapia .
Grazyna
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 06:40

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: Grazyna »

ailana pisze:
16 lut 2017, o 08:33
Sama obecnie szukam kogoś w Warszawie....
Polecam Tomasza M., przyjmuje w kolektywie Psychologgia, jest dobrym psychoterapeutą dla par, potrafi wysłuchać obie strony, jest cierpliwy, profesjonalny, pomocny, jesteśmy bardzo zadowoleni.
gansa
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2018, o 12:20

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: gansa »

Zapewne to zależy od człowieka nie każdy się potrafi otworzyć a jeszcze gorzej przed obcą osobą
Natenka
Użytkownicy
Posty: 67
Rejestracja: 21 sty 2022, o 10:30

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: Natenka »

od nastawienia zależy dużo
Roska1911
Użytkownicy
Posty: 47
Rejestracja: 3 cze 2022, o 13:00

Re: Terapie dla par, małżeńskie - efektywnośc

Post autor: Roska1911 »

dokładnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post