Zapalenie Zatok plus mocne bóle

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
JusTyna31
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2022, o 12:01

Zapalenie Zatok plus mocne bóle

Post autor: JusTyna31 »

Cześć Wszystkim.
Rok temu musiałam robione RM głowy ( z innego powodu niż zatoki )
I tak wyszło rozległe pogrubienie błony śluzowej wypełniające lewą część zatoki czołowej po podaniu kontrastu wzmocnienie stanu zapalnego.
To samo było w zatoce szczękowej i sitowiu ..
Zlekceważyłam to ponieważ nie miałam żadnych dolegliwości bólowych, czy kataru ciągłego.
Minął rok i od 2msc non stop boli mnie głowa bardziej czoło plus kąciki oczu No i grzbiet nosa :/ czasem mnie uciska.. dziwne uczucie .. raczej zle że Zlekceważyłam to ...

Dodam jeszcze, że z jakieś 3 lata temu miałam przez rok tak zatkany nos że musiałam brać krople do nosa bo inaczej dychac nie umiałam... I mam krzywą przegrode nosową ...
Ktoś mi mówił że jak tam pozatykane jest i mam bóle to może okazać się zabieg jeżeli nie pomoże kuracja 3msc ..
:shock:
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Zapalenie Zatok plus mocne bóle

Post autor: dimedicus »

Wynika z tego, że występuje przewlekły stan zapalny. Wskazane wykonać wymaz z nosa dla oceny czy mamy do czynienia z stanem bakteryjnym. Proszę stosować inhalacje z soli fizjologicznej(można dodać do tego kroplę 1-2 Olbas oil) lib lub hipertoniczną, leki o działaniu obkurczającym na błonę śluzową, leki mukolityczne (zmniejszające lepkość śluzu),zwiększyć spożycie płynów, Można też stosować do nagrzewań lampę Sollux. Lekarz może też zlecić leki doustne. Dodatkowo w zależności od stanu leki przeciw bólowe i przeciw zapalne. O zabiegu na razie nie ma co myśleć, to zawsze jest ostateczność.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post