Czy wynik histopatologiczny może być źle interpretowany?

Tłumaczenie na język polski, oraz interpretacja wyniku.
monikak...
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2016, o 20:38

Czy wynik histopatologiczny może być źle interpretowany?

Post autor: monikak... »

Czy wynik histopatologiczny może być błędny?
Przed laparatomia lekarz powiedzial ze prawdopodobnie mam endometrioze (stwierdzil to po zrobieniu Usg dopochwowego i normalnego). Po operacji powiedzial ze tak to byla endometrioza i musial mi wraz z torbiela usunac jajnik. Jednak wynik histo nie wykazal ze to enometrioza...tylko( Cystes thecaluteinales. Cystis haemaorrhagica ovarii. Płyn z jamy brzusznej:drobnoziarniste masy białkowe. zhemolizowana krew. Komurek nowotworowych nie znaleziono. CA 125: 512,4U/mL. )
Inny lekarz do ktorego chodze na Islandii bo tu teraz mieszkam rowniez powiedzial ze widzac moje wyniki i po zbadaniu mnie stwierdzil ze to musi byc endometrioza. Mialam teraz laparoskopie ale wyniku jeszcze nie znam ale jesli znow wyjdzie wynik histo ze to tylko jakas torbiel ale nie endometrioza to czy moga mnie leczyc pod katem endometriozy ???
Jak to jest z tymi wynikami???
Przed wypisem ze szpitala dostałam zastrzyk z implantem pod skórę brzucha z hormonami na trzy miesiące...Ten lekarz specjalizuje się w badaniu niepłodności ale skoro nie ma jeszcze jakiś dowodó na tą endometrioze to powinnam dostać taki zastrzyk? ponoć ma mi zwiekszyć sznse na ciążę?!
Prosze o odpowiedz i jakąś poradę.
carboczar

Re: Czy wynik histopatologiczny może być źle interpretowany?

Post autor: carboczar »

Cystes thecaluteinales. Cystis haemaorrhagica ovarii
W tłumaczeniu Torbiel tekalutealna (z pęcherzyków Graffa).Torbiel krwotoczna jajnika
Nie wynik nie jest błędny.Należy wskazać,że takie zmiany moga wynikać z endometriozy,kiedy fragmenty złuszczonej śluzówki poprzez krew,mogą się przemieścić np do jajnikow gdzie mogą tworzyć np torbiele,skrzepy a nawet guzy.Podwyższony marker CA125 też wskazuje na endometriozę.
monikak...
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2016, o 20:38

Re: Czy wynik histopatologiczny może być źle interpretowany?

Post autor: monikak... »

Dziękuję za odpowiedz skoro już 3 specjaliści wskazują na endometrioze to znaczy że mogę wierzyć. Najgorzej jak na innych forach dziewczyny w głowie namieszają i człowiek nie wie co ma myslec. Lekarz mówi że endomettrioza a 10 dziewczyn że nie możliwe....
carboczar

Re: Czy wynik histopatologiczny może być źle interpretowany?

Post autor: carboczar »

Cóż można powiedzieć,znam niestety wiele for,gdzie porad udzielają osoby bez praktycznie,żadnego wykształcenia medycznego lub prawie żadnego czy na podstawie własnego doświadczenia albo wiedzy z internetu.Każdy przypadek jest inny a już interpretacja i zrozumienie problemu,to już zupełnie przewyższa możliwości tych osób.Niestety
monikak...
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2016, o 20:38

Re: Czy wynik histopatologiczny może być źle interpretowany?

Post autor: monikak... »

Dziękuję!
Teraz jak będę miała jakieś pytania to wiem że tu dostanę właściwą odpowiedz co specjalista to nie forumowicz.
Najlepsze forum medyczne jakie spotkałam w google. Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post