Nadciśnienie a badania medycyny pracy

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
tymeksiczek25
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2022, o 15:24

Nadciśnienie a badania medycyny pracy

Post autor: tymeksiczek25 »

Witam,
Dostałem ostatnio pracę życia a następnie skierowanie na badania medycyny pracy. Ponieważ zawsze się stresuję przy wizytach u lekarza a w dodatku zależy mi strasznie na tej pracy zacząłem się zastanawiać czy nie będę miał problemów z powodu ciśnienia. Od około 2 tygodni rozpocząłem mierzyć sobie regularnie ciśnienie i jest ono za wysokie.
W większości dni to ciśnienie waha się pomiędzy 135-145 / 87-93 , aczkolwiek zdażają się dni i momenty w których to dochodzi do około 150/95 ale i są takie że mieści się w przedziale 120-130 / 80-85. Największy pomiar jaki mi się zdażył jeden raz to było 156/95 ale tak jak mowie to zalezy od dnia bo raz zanotowałem nawet 122/80.
Pytanie brzmi: Jakie jest ryzyko że jeżeli akurat trafi się ten dzień z ciśnieniem z wyższej półki to lekarz nie podpisze mi zdolności do pracy ? (praca stricte umysłowa biurowa - praca przed komputerem)? Badania medycyny pracy i rozpoczęcie pracy już tuż tuż a pracodawca raczej nie będzie na mnie czekał dlatego mega się martwię.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Nadciśnienie a badania medycyny pracy

Post autor: dimedicus »

Nadciśnienie nie jest przeciwwskazaniem do podjęcia pracy. Wiele ludzi tak ma i z tego powodu nie traci się pracy, tym proszę się nie przejmować.A tak na marginesie wielu ludzi u lekarza ma podwyższone ciśnienie i tętno i to jest tzw syndrom białego fartucha.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post