Jak sprawdzić czy się miało Covid

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
nitka87
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:00

Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: nitka87 »

Czy istnieją jakieś badania pozwalające stwierdzić czy się przeszło COVID? Nie mogę przestać myśleć o tym, że miałam kilka razy bezobjawowo albo skapoobjawowy covid I zaraziłam mnostwo osob. Chciałabym to jakoś sprawdzić bo to się stało moją obsesja.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: dimedicus »

Najprostszą i najskuteczniejszą metodą zbadania przeciwciał na Covid jest wykonanie testu ilościowego.
nitka87 pisze:
5 kwie 2022, o 14:08
Nie mogę przestać myśleć o tym, że miałam kilka razy bezobjawowo albo skapoobjawowy covid I zaraziłam mnostwo osob.
Takie objawy nie muszą oznaczać, ze się chorowało czy choruje na covid. Dopiero w badaniu można stwierdzić czy się miało/ma covid.
nitka87
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:00

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: nitka87 »

Tylko że te przeciwciała nie utrzymują się raczej przez 2 lata. Mam jakąś obsesję na tym punkcie. W przypadku przeciwciał" utrudnia" jeszcze to ze byłam szczepiona, więc trudno stwierdzić czy to przeciwciała od choroby czy szczepionki.
Mam teraz wrażenie ze miałam covid cały czas przez dwa lata albo przenosiłam go na rekach bo nie w każdym sklepie były środki do dezynfekcji i zarażałam wszystkich. Jakąś obsesja ale trudno z tym walczyć.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: dimedicus »

nitka87 pisze:
5 kwie 2022, o 17:13
te przeciwciała nie utrzymują się raczej przez 2 lata
Nie podała Pani o jaki okres chodzi, to prawda,zwykle p/ciała utrzymują się około 1 roku.(tu też nie można jednoznacznie ocenić, gdyż komórki, zachowujące pamięć o przebytym wirusie, przez cały czas i pozostają w szpiku kostnym. Czy Pani miała jakiś kontakt czy nie(jeśli chodzi o ten czas poprzedni,tego nie stwierdzimy tutaj jednoznacznie, zawsze można jednak wykonać test który coś powie) czy na pewno Pani zarażała, tego też nie można jednoznacznie ocenić, zarazić się każdy może i w każdej chwili, nie jest, to tak że objawy występują bezpośrednio po kontakcie z osobą chorą, na to trzeba czasu, Ktoś zdrowy może zostać zainfekowany wielokrotnie przez różne osoby a które? tego się nie da ocenić.
nitka87 pisze:
5 kwie 2022, o 17:13
Jakąś obsesja ale trudno z tym walczyć
tu bym się zgodził, nie można tego wszystkiego brać w ten sposób do siebie. Naturalne jest, że w dobie covid, każdy może złapać covid ale też i się zarazić. Więcej dystansu do siebie i nie przejmować się tak wszystkim. Co było to było i się nie wróci. Głowa do góry i więcej uśmiechu oraz dystansu do życia.
nitka87
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:00

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: nitka87 »

Test ilościowy zrobiłam, wyszły mi przeciwciała anty S i anty S1, a anty N w takich ilościach że zostały oznaczone jako wynik negatywny.
Niestety to jest ten poziom że nawet jeśli bym sobie udowodniła że nie miałam covid to bym sobie wmówiła że przenosiłam wirusa na brudnych rekach i dotykając przedmiotów w sklepie zostawiałam tam wirusa.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: dimedicus »

nitka87 pisze:
5 kwie 2022, o 19:07
Niestety to jest ten poziom że nawet jeśli bym sobie udowodniła że nie miałam covid to bym sobie wmówiła że przenosiłam wirusa na brudnych rekach i dotykając przedmiotów w sklepie zostawiałam tam wirusa.
W ten sposób, można uznać że wszyscy, wszystkich zarażają, nie da sie żyć w sterylnych warunkach to jest wmawianie w siebie winy, której nie popełniło się. Proszę nie brać na siebie więcej jak się udźwignie. Takie postępowanie nic nie pomoże a tylko będzie pogłębiać
nitka87
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:00

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: nitka87 »

Wiem, że takie myślenie nie pomaga, ale reraz z którym chodziłam w grudniu wydaje mi się być omikronem, a utrata glosu od klimatyzacji covidem. A w międzyczasie wymyślam sobie jeszcze bezobjawowo covid. I czytam w internecie różne teorie o tym że jak dotkne brudnymi rękami, na których był covid jakiejś rzeczy w sklepie, to on się tam utrzymuje przez kilka dni, a dotykałam mnóstwo rzeczy I nie brałam pierwszej z nich.
Coraz częściej mi się wydaje że to już koniec wszystkiego.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Jak sprawdzić czy się miało Covid

Post autor: dimedicus »

To co Pani opisuje, to tak czyni wiele ludzi w sklepach, tyle że nie ma to znaczenia. Covid a szczególnie wariant Omikron, unosi się w powietrzu i nie musi coś być dotknięte przez osobę z wirusem aby się zarazić. Proszę nie czytać w internecie na ten temat, jest tyle bzdur wypisanych, że można osiwieć z samego czytania. Lepiej się zapytać, osoby która się zna na tych sprawach. Chętnie zawsze wyjaśnię, wiec proszę pisać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post