Zapalenie żołądka

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
SCF
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2016, o 09:39

Zapalenie żołądka

Post autor: SCF »

Witam
Z powodu bólów żołądka trafiłem na gastroskopie. Wyszło dość mocne zapalenie żołądka. Test na helicobacter ujemny. Żadnych leków nie brałem, alkohol piłem sporadycznie. Lekarz stwierdził że to w wyniku stresu. Jednak w sieci nigdzie nie jest napisane by stres takie uszkodzenia powodował zamoast tego jest napisane ze jak nie helico to pozostaje choroba autoimmunologiczna. Nie wiem jak to jest. Lekarz przepisał mi leki z grupy inhibitorów pompy protonowej i zalecił częste posiłki ale nic nie wspomniał o diecie. A kazdy znajomy mi gada że leki mi guzik dadza i mam zastosowac diete. Notabene twierdza ze roslinne rzeczy (jakies kupne pasty np) ktore jem tez szkodza (nie wiem na ile to prawda na ile bullshit). A w sieci jest naposane że jesc prawie nic nie można bo przyprawy nie, owoce nie, tłuste nie. To co w takim razie można jeść ? Zostaje tylko same mdłe bez smaku jedzenie typu gotowane mieso i warzywa ?
Dodam że po roznych posilkach raczej nic mi nie jest ale np dzis wypiłek sok z marchwi i mnie po tym potwornie rozbolał żołądek - wiec wiem ze tego akurat nie moge pić ale nie rozumiem czemu np po cytrusach nic mi nie jest...
Ogolnie rzecz biorąc piszę bo nie wiem.czy ufać lekarsowi ktory zalecił leki czy mam sobie jeszcze dodatkowo wymyślać jakąś dietę?
No i co z tym podłożem autoimmunologicznym ?
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Zapalenie żołądka

Post autor: dimedicus »

Pierwsza spraw nie szukać w internecie i interpretować po swojemu.
SCF pisze:
11 kwie 2022, o 08:02
Lekarz stwierdził że to w wyniku stresu. Jednak w sieci nigdzie nie jest napisane by stres takie uszkodzenia powodował
ale to jest prawda, jedną z wielu przyczyn powodujących problemy gastryczne, jest niestety stres, pośpiech,nieodpowiednie żywienie, używki itd. Nie jest tak,
SCF pisze:
11 kwie 2022, o 08:02
A w sieci jest naposane że jesc prawie nic nie można bo przyprawy nie, owoce nie, tłuste nie.
że tego wszystkiego nie można.
Proszę się zapoznać z
Reżim żywnościowy stosowany przy chorobach gastrycznych
Dieta lekkostrawna
SCF pisze:
11 kwie 2022, o 08:02
No i co z tym podłożem autoimmunologicznym ?
prosze sobie dać z tym spokój,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post