Zapalenie prostaty

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
robert15782
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 11:19

Zapalenie prostaty

Post autor: robert15782 »

Witam mam 26 lat, od około miesiąca zmagam się z specyficznymi dolegliwościami ze strony układu rozrdczo/moczowego. Na początku pojawiło się lekkie pieczenie po oddaniu moczu, później dołączyło do tego bolesne parcie na mocz, pieczenie po wytrysku, ból w okolicy jąder i pęcherza. Udałem się wiec do Urologa. Lekarz stwierdził, że to infekcja przpisał mi 14 dni Xyvelam 1x1 500mg , multiuri.
Po stosowaniu leków dolegliwości nie mineły powiedział bym, że się nasilił. Odczekałem 1,5 tygodnia od ostatniej dawki antybiotyku i zrobiłem posiew moczu i nasienia oraz wymaz z cewki moczowej, badania wyszły wszsytkie negatywnie(nie wykryto bakt). Udałem się wiec poraz drugi do Urologa. Lekarz stwierdził infekcje prostaty. Przepisał mi 14 dni Unidox Solutab 2x1 100mg, 2x1 ibuprofen, Prostaceum 1x1, oraz multiu uri.
Dodatkowo kazał miejsce krocza wygrzewać przez nasiadówki oraz termofor. Jestem już na końcu drugiej antybiotykoterapii, a dolegliwości dalej nie ustępują.
Jestem załamany, mija już ponad miesiąc, a dalej się z tym męczę, ciężko z tym funkcjonować.Może ktoś miał podobną dolegliwość i da mi jakieś porady ?
Czy wypisane antybiotyki są odpowiednie do dolegliwości ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Zapalenie prostaty

Post autor: dimedicus »

robert15782 pisze:
8 kwie 2022, o 11:33
mija już ponad miesiąc, a dalej się z tym męczę, ciężko z tym funkcjonować.
Czy wypisane antybiotyki są odpowiednie do dolegliwości ?
Obawiam się, raczej z pewnością, że tak szybko nie przejdzie, i może potrwać kilka miesięcy. Wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem prostaty niebakteryjnym. Na taki stan składa się wiele czynników. Leczenie jest bardzo utrudnione, dlatego zaznaczyłem, że może trwać długo i trudno powiedzieć kiedy się uda wyleczyć. Zwykle leczenie przebiega w manifestacji klinicznej (objawy)Podane leki są prawidłowe, są to leki II rzutu
Prosze zapytać swojego lekarza czy nie można włączyć leki z gr.trimetoprim (Urotrim lub Trimesan) Można też stosować dodatkowo leki rozkurczające mięśnie gładkie(te można zakupic bez Rp. np Metafen rozkurczowy, no-spa max)
Czy było badanie z masażem stercza oraz PSA? Proszę też pamiętać aby wyeliminować z diety alkohol, pikantne potrawy czy kofeinę oraz czekoladę.
Niestety jeśli leczenie nie przyniesie rezultatu, ostatecznością jest zabieg usunięcia stercza.
robert15782
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 11:19

Re: Zapalenie prostaty

Post autor: robert15782 »

Dziękuję, za cenne wskazówki, na pewno zapytam lekarza na następnej wizycie. Badań z masażem stercza oraz PSA jeszcze u mnie nie wykonywano, a diety raczej się trzymam, bo i alkoholu nie spożywam, a pikantne nigdy mi nie służyło :)
Ewentualnie zastosowanie antybiotyku z innej grupy może by dało jakiś lepszy efekt ?
Może zna Pan dobrą specjalistyczną klinikę,która zajmuje się typowo tym schorzeniem ?
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Zapalenie prostaty

Post autor: dimedicus »

robert15782 pisze:
10 kwie 2022, o 08:25
Może zna Pan dobrą specjalistyczną klinikę,która zajmuje się typowo tym schorzeniem ?
A w jakiej miejscowości? okolica? Inne leki? Jak już pisałem, leczenie potrwa a antybiotyki można zmieniać, czy lepsze? każdy jest dobry, który pomoże. Celowy lek można będzie dobrać jak się ew. wykona badanie
dimedicus pisze:
9 kwie 2022, o 16:27
z masażem stercza
może tu będzie odpowiedź. Niestety jak zaznaczyłem, trzeba będzie się nastawić na dłuższe czasowo leczenie. Prosże poczytać też Zapalenie prostaty, brak poprawy po lekach
robert15782
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 11:19

Re: Zapalenie prostaty

Post autor: robert15782 »

Rzeszów, Kraków. Byłem u lekarza, doktor wykonał badanie z masażem ( lekki ból) ale reszta prawidłowo, wykonałem PSA też wszystko prawidłowe. Urolog zamienił teraz unidox na Bactrim 480 1x2. Jakoś nie jestem przekonany do tego antybiotyku, ale mam nadzieję, że coś się poprawi :) Za tydz kontrola i usg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post