Mięśnie czworogłowe ud - nadmierna męczliwość

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
miki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2022, o 08:57

Mięśnie czworogłowe ud - nadmierna męczliwość

Post autor: miki »

Dzień dobry, mam 34 lata do 32 roku życia uprawiałem amatorsko bieganie ze sporym zaangażowaniem. Po treningu zawszę czułem zadowolenie czułem się mocny. W lutym 2020 zachorowałem. Miałem gorączkę 40 stopni, wyzdrowiałem po 5 dniach. Podejrzewam, że mógł być to covid ponieważ ostatni raz byłem tak chory za dziecka.
Gdy już wyzdrowiałem próbowałem wrócić do treningów. Od tego czasu moja forma spadała w dół. Nie mogę wykonać treningu ponieważ kończy się to objawami przetrenowania. Przez te dwa lata dokuczała mi przewlekła bezsenność, od kilku miesięcy sypiam dobrze, ale budzę się zmęczony nie wypoczęty a w szczególności nogi powyżej kolan. Nogi są ociężałe, wejście po schodach na I piętro kończy się uczuciem tak jak bym zrobił 30-50 przysiadów(brak zadyszki). Kiedyś wbiegnięcie po schodach dodawało mi energii i nogi wtedy były jak sprężyny nie czuły tego wysiłku. Teraz są jak kłody i czuję ciągłe zmęczenie osłabienie tych nóg. Odwiedziłem sporo specjalistów z badaniami jak:
- morfologia
- witaminy i minerały
- panel tarczycowy
- echo serca, EKG
- spirometria
- próba wysiłkowa
- USG tarczycy, brzucha
- rezonans głowy
- bolerioza
- wirus EBV
- testosteron
- kortyzol
wszystko w porządku bez uwag. Zastanawiam się czy może to być przetrenowanie? W ciągu całego roku zdarzyło mi się czuć 3 dni jak zdrowy człowiek. Duża aktywność i przyjemne zmęczenie na koniec dnia. Pamiętam że stało się to jak wziąłem cynk. Będą ogromnie wdzięczny za każde podpowiedzi do jakiego lekarza się udać jakie badania, czy to może nadnercza? czy może coś w głowie siedzi? dodam że nie mam stanów depresyjnych czy przygnębienia pomimo, że utraciłem swoje najlepsze hobby.

pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
drJozin
Ekspert
Ekspert
Posty: 106
Rejestracja: 25 mar 2022, o 11:58

Re: Mięśnie czworogłowe ud - nadmierna męczliwość

Post autor: drJozin »

Doppler?(nóg i tętnic szyjnych) jak z ciśnieniem( ile x dn? mierzone) alkohol? jedną propozycje przedstawie na priv.
miki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2022, o 08:57

Re: Mięśnie czworogłowe ud - nadmierna męczliwość

Post autor: miki »

Dziękuję za odpowiedź, doppler nie był robiony. Ciśnienie tętnicze jest podwyższone od bardzo dawna ze średnim wynikiem 85/132. tętno spoczynkowe w granicach 40 ud/min.
miki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2022, o 08:57

Re: Mięśnie czworogłowe ud - nadmierna męczliwość

Post autor: miki »

drJozin pisze:
26 maja 2022, o 11:56
Doppler?(nóg i tętnic szyjnych) jak z ciśnieniem( ile x dn? mierzone) alkohol? jedną propozycje przedstawie na priv.
Zalecenia wykonałem, jest pozytywny skutek i na pewno nie placebo. Mam nadzieje, że już na dobre. Proszę mi opisać co tu się wydarzyło. Jakaś suplementacja jest wskazana? [mod] Dziekuję raz jeszcze pozdrawiam
Awatar użytkownika
drJozin
Ekspert
Ekspert
Posty: 106
Rejestracja: 25 mar 2022, o 11:58

Re: Mięśnie czworogłowe ud - nadmierna męczliwość

Post autor: drJozin »

Suplementacja witaminami i minerałami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post