Czy jest lek na zapobieganie wczesnego przeziębienia?

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Brtkhard
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 13:17

Czy jest lek na zapobieganie wczesnego przeziębienia?

Post autor: Brtkhard »

Witam,
Bardzo mnie nurtuje pytanie czy można jakimś lekiem (oczywiście na receptę) zapobiegać wczesne stadium przeziębienia? Niestety jest to choroba w moim przypadku przebywana kilka razy do roku wiec przez całe życie możliwe, ze i 100 razy na nie będę chory. Ale do rzeczy, przebieg trwa okolo tygodnia, zaczyna się od bólu gardła, potem zatoki a koniec płuca, czy jest jakiś lek który niweluje przeziębienie gdy te tylko zaczyna się rozwijać i pojawiają się pierwsze symptomy bólu gardła? Mam wrażenie, ze taki lek może istnieć ale ze względu na jakieś nawet delikatne skutki uboczne i wymagana receptę nie jest on przepisywany masowo.
Kiedyś jak miałem anginę dostałem prawdopobnie antybiotyk, który lekarze niechętnie mi w ogóle chcieli przepisać ale działał doskonale, gdy później miałem nawroty zapalenia migdałków działa niemalże natychmiastowo - nawet nie było to zdiagnowane, był bol gardła, brałem i przechodziło. Jestem ciekawy waszego
Zdania na ten temat.
Awatar użytkownika
drJozin
Ekspert
Ekspert
Posty: 106
Rejestracja: 25 mar 2022, o 11:58

Re: Czy jest lek na zapobieganie wczesnego przeziębienia?

Post autor: drJozin »

Jak sądzę, chodzi o profilaktykę. Są pewne podstawy a pierwsza, to wzmocnić organizm i tu wit. D oraz tran(najlepiej w płynie) do tego owoce i spacery lub bieganie, wypoczynek i unormowany dzień.Stresy, nerwy , itd osłabiają organizm. Same leki OTC można stosować przy pierwszych objawach.Wskazane okresowe szczepienia. Leki Rx, to już muszą być ordynowane przez lekarza w zależności od potrzeby ale też jako wzmacniające i uodparniająco.
Nadmiar leków więcej przyniesie szkody aniżeli pożytku.
DrStelmacher
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2022, o 21:01

Re: Czy jest lek na zapobieganie wczesnego przeziębienia?

Post autor: DrStelmacher »

Polecam dozylnie niemiecki Pascorbin podobno czyni cuda dostepny np na allegro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post