usg tarczycy

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
paulina0007
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2016, o 13:13

usg tarczycy

Post autor: paulina0007 »

witam wszystkich jestem tu nowa i nie znalazłam takiego wątku więc założyłam nowy temat.
Moja mama miała w czwartek robioną biopsję guzka tarczycy, po prawej stronie ma guzki do 30 mm torbielowate lekarz wydobył z nich płyn do badań a po stronie lewej lekarz zauważył guzek 13 mm hypogeniczny i powiedział jej że jest ciemny czy coś takiego. czy takie guzki jak ma moja mama to może być coś złośliwego? czy takie guzki osnaczają raka? pomóżcie mi strasznie się boję. czy ktoś miał doczynienia z takimi guzkami
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: usg tarczycy

Post autor: Psycholina »

Lekarzowi pewnie chodziło o to ,że guzek jest hypoechogeniczny i zimny.Nie martw się guzki na tarczycy ma wiele osób.Ja też mam guzek na tarczycy i jest to hypoechogeniczny guzek,który trzeba obserwować.Z tego co piszesz Twoja mama ma taki sam guzek hypoechogeniczny.
Wyróżniamy guzki hypoechogeniczne,które mogą stać się guzkami złośliwymi alenie muszą, guzek zimny czy hypoechogeniczny nie musi być złośliwy dlatego należy je obserwować i hyperechogeniczne-łagodne.
paulina0007
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2016, o 13:13

Re: usg tarczycy

Post autor: paulina0007 »

czyli to nie musi być coś złośliwego tak? endokrynolog jej powiedział że jeżeli biopsja nic nie wykarze to tylko przeba będzie obserwować. ale denerwuje się tą całą sytuacją bo zawsze była zdrowa a tu nagle tarczyca i guzy i biopsja. Dziękuje Ci bardzo że odpisałaś. a Ty miałaś robioną biopsję?
dimedicus

Re: usg tarczycy

Post autor: dimedicus »

Opisane zmiany wskazują na torbiele.Zmiana hypogeniczna to nic innego jak właśnie zmiana torbielowata.Co do oceny można będzie powiedzieć po badaniu histo-pato.Na dziś nie można jednoznacznie diagnozować.Wiem że to niepewność ale należy oczekiwać na wynik badania biopsji.Jak tylko będzie proszę napisać.
paulina0007
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2016, o 13:13

Re: usg tarczycy

Post autor: paulina0007 »

u mojej mamy na 1 usg wykazało że ten guzek ma 3 mm a jak robiła biopsję miesiąc później to lekarz powiedział że to nie jest 3 mm tylko 13, że tamten lekarz się pomylił i 1 nie dopisał i teraz nie wiemy jaki jest naprawde ten guz. Dziękuję wam wszystkim napewno się odezwe jak tylko będę coś wiedziała.
setro
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2022, o 09:19

Re: usg tarczycy

Post autor: setro »

W Multimedzie da się załatwić to szybko - w Wawie, ale mają też przychodnie w innych miastach. Największą różnicę robi poziom podejścia do pacjenta i organizacja całego procesu. Pamiętają o tobie, przypominają, co masz robić, jak wszystko zorganizować, aby to miało ręce i nogi. Sprzęt wypasiony, na miejscu konsultacja - trudno się tutaj o cokolwiek czepiać. Nie zwlekajcie z takimi rzeczami!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post