Polipowate zgrubienia w zatoce szczekowej

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Sylwia89
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 15:13

Polipowate zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: Sylwia89 »

Na tomografii zatok wyszlo mi rozlegle zgrubienie.lewej zatoki szczekosej i w prawej w zachylku zebodolowych do 15 mm. Jeden laryngolog.mowi ze to wydzielina a drugi zw torbiele i trzeba operowac. Dwie rozne opinie. Zgadzaja sie jedynie w tym ze malzowinyglrne trzeba mi zoperowac.nie wiem co robic, gdzie isc. Czy rezonanas magnetyczny jest dobry na zatoki? Teraz mam steryd do nosa moze po miesiacu powotrzyc badanie ale nie ienaswietlen tylko ten rezonanas.

Dodatkowo w ciagu miesiaca mialam rtg plic ze wzdledu na.dusznosci oraz ta tomografie zatok i jeszcze rtg zeba mialam.
Awatar użytkownika
drJozin
Ekspert
Ekspert
Posty: 106
Rejestracja: 25 mar 2022, o 11:58

Re: Polippwatr zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: drJozin »

Nie ocenię czy i co ma Pani czy to śluzowiak(torbiel) czy tylko płyn, muszę zobaczyć zdjęcie. Z podanego opisu wynika, że, to jest raczej śluzowiak. Jest stosunkowo duży i w tym przypadku jest wskazaniem do usunięcia. Taki zabieg jest z zakresu chirurgii stomatologicznej(w znieczuleniu ogólnym). Różnica między RM a TK jest taka, że RM jest bardziej dokładne. Nie uważam aby obecny stan był wskazaniem do MR. Nadmienię, że MR nie ma wpływu na stan organizmu, (promieniowanie elektromagnetyczne) a w TK jest promieniowanie fal X.(za często niewskazane) Tak, że jeśli chce Pani wykonać MR, tu nie ma żadnych przeciwwskazań.
Jak będzie potrzebne opiszę sam zabieg. Pozdrawiam.
Sylwia89
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 15:13

Re: Polippwatr zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: Sylwia89 »

Dziekuje za odpowiedz. Mam skierowanie.do instytutu stomatologii wiec moze tam by mi pomogli cos.zrobic. ja nie wiem.co mam.robic czy isc.do trzeciego laryngologa.czy jak... e te malzowiny na pewno bede.miala.robione, zwezane. Ale.co dalej nie.wiem
Sylwia89
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 15:13

Re: Polippwatr zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: Sylwia89 »

A jak mozna by bylo Panu wyslac.zdjecia z plyty z tk?
Awatar użytkownika
drJozin
Ekspert
Ekspert
Posty: 106
Rejestracja: 25 mar 2022, o 11:58

Re: Polippwatr zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: drJozin »

można na priv o ile się uda
Sylwia89
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 15:13

Re: Polippwatr zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: Sylwia89 »

Sprobuje w domu bo chyba jest jakis program do wysylania
Sylwia89
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2022, o 15:13

Re: Polipowate zgrubienia w zatoce szczekowej

Post autor: Sylwia89 »

Mi tego zaden chirurg stomatologiczny nie chcial usunac.tylko kierowal do laryngologa!!!!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post